Remont Kaponiery – znów. Od dziś

Nazywane najdłużej remontowanym rondem w Polsce – Rondo Kaponiera – znów przejdzie remont. Tym razem to prace przy nawierzchni. Zmiany odczują, przede wszystkim, pasażerowie komunikacji miejskiej.

O remoncie Kaponiery informuje ZTM

W poniedziałek, 3 grudnia 2018 r. rozpoczną się prace przy nawierzchni na węźle Rondo Kaponiera. W związku z tym obowiązywać będzie zakaz ruchu dla wszelkich pojazdów kołowych po torowisku na ul. Roosevelta między Mostem Teatralnym a rondem Kaponiera oraz między ul. Bukowską a Mostem Dworcowym.

Na tym etapie prac zakazem nie będą objęte odcinki torowisk: w środku ronda Kaponiera, na odcinku ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Bukowskiej oraz w osi ulic Zwierzyniecka – Święty Marcin (od domu studenckiego Jowita do Mostu Uniwersyteckiego).

Tym samym, od nocy 3/4 grudnia 2018 r. (poniedziałek/wtorek), autobusy linii nocnych, korzystające z przystanków w torowisku na ul. Roosevelta, zatrzymywać się będą na przystankach w zmienionych lokalizacjach:

  • autobusy linii nr 232, 238, 240, 242, 249 i 252 – na przystankach „Most Teatralny” i „Rondo Kaponiera” na ul. Roosevelta, równolegle do przystanków tramwajowych,
  • autobusy linii nr 233, 234, 236, 243, 246 i 248 – na przystanku „Rondo Kaponiera” na ul. Roosevelta przy wjeździe do parkingu podziemnego przy rondzie Kaponiera,
  • autobusy linii nr 238, 249 i 252 – na przystankach „Most Dworcowy” w obu kierunkach na ul. Roosevelta, równolegle do przystanków tramwajowych.

Prace odbywać się będą w godzinach nocnych, by nie zakłócać ruchu tramwajowego. Ruch na linii nocnej nr 202, funkcjonującej w noce z poniedziałku na wtorek, odbywać się będzie bez utrudnień.

kontaktPoznań, Poznews

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl