Rekordy obsłużonych pasażerów i nowe połączenia na Ławicy

Poznańska Ławica obsłużyła w październiku rekordową liczbę pasażerów. Przez lotnisko przeszło ich 213 tysięcy. Do wyniku 2 milionów pasażerów w ciągu roku brakuje więc około 13 tysięcy podróżujących.

Rekordowe wyniki

Można śmiało powiedzieć, że poznańska Ławica coraz lepiej radzi sobie po pandemicznej przerwie. Do końca 2022 roku prawdopodobnie uda się przekroczyć 2 miliony obsłużonych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. W końcu do magicznej liczby pozostało tylko około 13 tysięcy podróżujących. Od stycznia było ich łącznie 1 mln 986 tys. 790. Na tak dobre wyniki wpływ na pewno miały nowe kierunki połączeń, jakie w tym roku pojawiają się w tym roku.

Ruch jak przed pandemią

Październik z wynikiem 213 tys. 375 obsłużonych pasażerów to już czwarty miesiąc z wynikiem powyżej wyniku tego samego miesiąca z 2019 roku. Październik 2022 to rekord wszystkich październików na poznańskim lotnisku. Odbudowa ruchu w stosunku do października 2019 wyniosła 111 proc. mówi Błażej Patryn rzecznik prasowy portu lotniczego Poznań – Ławica.

Gdzie najchętniej latają poznaniacy?

W czasie wakacyjnym – czerwiec, lipiec i sierpień – przez poznańskie lotnisko przewinęło się blisko 885 tysięcy pasażerów. Najpopularniejszymi kierunkami były między innymi Antalya, Hurghada, Marsa Alam – Czarter oraz Dublin, Oslo, Paryż Beauvais i Budapeszt – LCC.

Nowe połączenie

Ławica wciąż zaskakuje nowymi kierunkami lotów. Już niedługo polecimy do Werony, Bari we Włoszech czy Pafos na Cyprze. Zimą pojawi się kilka wyjątkowych połączeń. Miedzy innymi na Dominikanę, do Dubaju czy do Meksyku. Lotnisko wzmocni połączenia na Zanzibar.

Wiemy, że ta oferta zimowa jest coraz ważniejsza w tej chwili. Latamy nie tylko w wakacje, ale też wtedy, kiedy u nas jest trochę słabsza i gorsza temperatura – dodaje Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań – Ławica.

Natomiast największy w Polsce operator, Ryanair, zimą będzie obsługiwał 24 kierunki rejsów z Poznania. W tej liczbie znajdują się stałe połączenia, które były w ofercie już przedtem oraz trzy nowe. Pełną listę połączeń obsługiwanych przez port Ławica można znaleźć na stronie internetowej.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl