Rekordowy luty dla poznańskiego lotniska

Lotnisko Poznań-Ławica notuje znakomite wyniki po kryzysowym okresie podczas pandemii, który negatywnie wpłynął na branżę lotniczą i podróżniczą. Luty bieżącego roku to rekordowy miesiąc dla poznańskiego portu lotniczego.

PONAD 130 TYS. PASAŻERÓW W LUTYM

Ze statystyk można wywnioskować, że pasażerowie wrócili na lotniska i zaczęli znów „latać”. W lutym 2023 roku lotnisko obsłużyło łącznie 134 822 pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżujących w stosunku do 2022 roku na poziomie 81%.

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE LINIE LOTNICZE

Najczęściej pasażerowie wybierali tzw. tanie linie. Ta siatka lotnicza jest najbardziej rozbudowana, a bilety kosztują najmniej. W lutym z tych linii lotniczych skorzystało 84 511 osób, to znaczny wzrost w stosunku do 2022 roku, wynosi bowiem 73%. Podróżujący najczęściej korzystali z dwóch londyńskich lotnisk, a także portów lotniczych w Dublinie, Rzymie i Alicante.

Z kolei z tzw. linii tradycyjnych skorzystało 29 103 pasażerów (30% wzrost w stosunku do 2022), a najwięcej z nich latało do lub z Warszawy. To drugi najlepszy wynik pod tym względem, zaraz po tanich liniach.

NAJMNIEJ CZARTERÓW

Najmniej pasażerów decydowało się na połączenia czarterowe, przy czym i tak odnotowano aż 66% wzrost w stosunku do ubiegłego roku, a z czarterów skorzystało 20 930 osób. W lutym najczęściej latano do Hurghady, Marsa Alam i Cancun.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl