Prime Orchestra w Poznaniu z charytatywnym koncertem dla Ukrainy

PRIME ORCHESTRA po raz kolejny objedzie miasta Europy wiosną 2023 roku. Koncert w Poznaniu odbędzie się 15 marca 2023 r. o godz. 19:00 w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Prime Orchestra to 40-osobowy, nowoczesny zespół z Charkowa, który łączy w jednym big-band, orkiestrę smyczkową, grupę rockową i DJ-set. Zagrali ponad 500 koncertów w Ukrainie i na świecie. Kiedy na ich miasto zaczęły spadać bomby, muzycy znaleźli schronienie w zachodniej części Ukrainy, gdzie jako wolontariusze włączyli się w walkę zaatakowanego kraju. Teraz ruszają w trasę koncertową jako ambasadorzy Charkowa i Ukrainy.

Film Symho Show by Pime Orchestra to ekscytująca podróż w świat kina, gdzie innowacyjne technologie pokazowe, mocny dźwięk wysokiej jakości, dynamiczny pokaz świetlny, jasne efekty specjalne i duży ekran LED w formacie kinowym, w połączeniu dają widzowi niesamowite doznania z ekskluzywnym autorskim sympho-rockiem – wersjami ścieżek dźwiękowych kultowych filmów: Harry Potter, Star Wars, Gladiator, Piraci z Karaibów czy Wednesday.

Prime Orchestra koncertuje w obronie Ukrainy od maja 2022 roku, kiedy to ewakuowano muzyków. Podczas swoich występów opowiadają publiczności o swoich osobistych przeżyciach, okropnościach wojny, pokazują filmy i wyrażają wdzięczność wszystkim, którym na nich zależy.

Głównym celem jest poinformowanie ludności miast europejskich o agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, przyciągnięcie pomocy ze strony krajów europejskich oraz integracja kulturowa. Orkiestra pochodzi z Charkowa, Miasta Muzyki UNESCO, które od 24 lutego 2022 roku jest pod ciągłym ostrzałem Federacji Rosyjskiej. Wielu cywilów pozostaje bez prądu, ciepła i wody.

Dlatego podczas trasy koncertowej orkiestra organizuje zbiórkę pieniędzy dla Ukraińców cierpiących z powodu wojny. Dzięki koncertom i pomocy Europejczyków już 50 generatorów dostarcza energię mieszkańcom wyludnionych miast obwodu charkowskiego, dostarczono także sprzęt medyczny i zaopatrzenie dla osób niepełnosprawnych, lekarstwa, ubrania, żywność dla niemowląt i inne rzeczy. wysłano.

Emilia Śliwińska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl