Rekordowe dofinansowanie dla ZKZL w 2022r.

135 milionów złotych taką kwotę udało się w zeszłym roku uzyskać Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych na budowę i remont czynszówek w Poznaniu. Dofinasowanie pochodziło z Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego

Od początku 2022 roku ZKZL uzyskał z Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego ponad 135 milionów złotych bezzwrotnych dotacji. To jeden z najlepszych wyników w kraju jeśli chodzi o pieniądze zainwestowane w czynszówki. W ten sposób pozyskane fundusze mają przyczynić się do zwiększenia liczby lokali mieszkalnych oraz lokali socjalnych.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJA W HISTORII ZKZL
Większość środków z tych 135 mln zł zostało przeznaczone na największą inwestycja w historii ZKZL czyli osiedle przy ul. Opolskiej, gdzie zamieszkało 287 rodzin.

– Dzięki wsparciu zwiększyła się liczba mieszkań w mieście, a kolejne zagwarantowane transze będą przeznaczone na inne przedsięwzięcie spółki czyli inwestycje przy ul. Nadolnik. To właśnie w trzech nowych blokach ma zamieszkać 130 poznańskich rodzin. Łączna kwota bezzwrotnej dotacji na nowe inwestycje od początku 2022 roku przekroczyła kwotę 100 milionów złotych – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

30 MLN NA MODERNIZACJĘ NIERUCHOMOŚCI
Blisko 30 milionów złotych Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych uzyskał na modernizację między innymi kamienic przy ul. Szamarzewskiego, ul. Knapowskiego czy ul. Górna Wilda. Modernizacja ponad stuletnich budynków spowodował., że odzyskały one swój dawny blask.

4 MLN NA REMONT PUSTOSTANÓW
W ramach współpracy z Funduszem Dopłat BGK ZKZL pozyskał też w 2022 roku blisko 4 miliony złotych na remont pustostanów. To między innymi dzięki tej kwocie udało się zmniejszyć liczbę pustostanów i przekazać rekordowe 724 mieszkania poznańskim rodzinom w 2022 roku.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl