Przystanki Literacka wygodniejsze dla pasażerów

Pasażerowie mogą korzystać w wyremontowanych przystanków autobusowych na Strzeszynie.

Przystanki Literacka znajdują się przy ulicy Koszalińskiej na poznańskim Strzeszynie. Zatrzymują się na nich autobusy miejskie linii numer 164 i 170 oraz podmiejskich nr 835, 836 i 837. Na przystanku w kierunku zajezdni przy ulicy Kaczej zatrzymują się także autobusy linii nocnej nr 216.

UŁATWIENIE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Jedną z nowości jest wymiana nawierzchni zatoki przystankowej na przystanku w stronę Kaczej. Dzięki niej komfort jazdy autobusem jest w tym miejscu znacznie wyższy. Powstały też dwie nowe platformy przystankowe, które spełniają standardy miejskie i są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ułatwieniem dla niepełnosprawnych jest wyposażenie przystanku w specjalistyczne elementy z wypustkami, co ma zwiększyć ich bezpieczeństwo. Na przystankach są też kosze na śmieci oraz odnowione wiaty, które wcześniej znajdowały się gdzie indziej.

DOJŚCIE DO PRZYSTANKU

Kolejnym nowym udogodnieniem jest dojście do przystanku po południowej stronie ulicy Koszalińskiej (w stronę Kaczej) oraz chodnik od przejścia dla pieszych przez ulicę Literacką do obu przebudowanych przystanków. Ponadto zostało umocnione pobocze jezdni po północnej stronie ulicy Koszalińskiej. W trakcie prac drogowych chodnik i platformy zostały dostosowane do istniejącego drzewostanu.

NAJWIĘKSZY REMONT NA PRZYSTANKU OGRODY

Największym remontem przeprowadzonym przez Zarząd Transportu Miejskiego w 2022 roku w obrębie przystanków była zmiana na przystanku Ogrody, ale to też mniejsze prace, np. na przystanku autobusowym Arnikowa czy przystankach Sarbinowska.

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl