Rekord sprzedaży biletów na musical „Piękna i Bestia”

Zainteresowanie było tak duże, że wejściówki rozeszły się w błyskawicznym tempie. Teatr Muzyczny w Poznaniu wyprzedał bilety na spektakl „Piękna i Bestia”. Premiera dopiero w lutym.

Bilety jak ciepłe bułki

Zainteresowanie tym tytułem było tak ogromne, że padła nam strona internetowa. Już w ciągu pierwszych trzech dni od ogłoszenia premiery zniknęła 1/3 biletów na około 30 spektakli zaplanowanych do czerwca włącznie. Widzowie nie ustawali w pytaniach o to, czy będzie jeszcze szansa na zdobycie dodatkowych biletów, dlatego od dłuższego czasu szukaliśmy sposoby, by dołożyć jeszcze spektakle. Nie było to łatwe, ale udało się dodać jeszcze trzy – informuje Sonia Kobylańska-Jóźwik, rzeczniczka prasowa Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Disneyowski musical z oscarową muzyką Alana Menkena i piosenkami Howarda Ashmana i Tima Rice’a będzie miał swoją premierę 25 lutego 2023 roku. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, kierownikiem muzycznym – Tomasz Szymuś.

W roli Belle widzowie zobaczą Urszulę Laudańską i Joannę Rybkę-Sołtysiak. W Bestię wcielą się Patryk Bartoszewicz, Karol Drozd i Rafał Szatan. Choreografię przygotowuje Karol Drozd, scenografię tworzy Anna Chadaj, kostiumy zaprojektowała Agata Uchman.

Przygotowania do występu

Odbyły się pierwsze próby choreograficzne, czytane i z reżyserem. Po Nowym Roku odbędą przymiarki kostiumów dla całej obsady i bardziej intensywne próby muzyczne i choreograficzne. A w ostatnim tygodniu stycznia na scenie Teatru będzie budowana baśniowa scenografia wymyślona przez Annę Chadaj.

Równolegle powstają niesamowite kostiumy zaprojektowane przez Agatę Uchman – tu ciekawostka, jest ich dokładnie 99! Jako pierwsze uszyte zostały słynna żółta sukienka Belli i kostium Gastona – mówi Sonia Sonia Kobylańska-Jóźwik.

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl