„Recordowa dziesiątka” za nami . 2 sekundy zabrakły do rekordu trasy

Recordowa Dziesiątka” to nieoficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego w Poznaniu. W jubileuszowej 20 edycji biegu na stracie stanęło blisko 4000 biegaczy.

Tegoroczna trasa biegu swój start miała na ulicy abpa Baraniaka. Dalej zawodnicy pobiegli w stronę Ronda Rataje, następnie ulicą Kórnicką przez most św. Rocha w kierunku ulicy Garbary. Powrót przez most św. Rocha i i dalej w kierunku Ronda Śródka. Meta biegu była na terenie toru regatowego Malta.

Na starcie jubileuszowej 20 edycji biegu stanęło blisko 4000 zawodników z całego kraju i Europy. Na wszystkich na mecie czekały będą medale w kształcie heksagonu. Wręczane były według zajętych miejsc w kolorze złotym dla pierwszych 100 osób, w kolorze srebrnym dla kolejnych 400-tu i od miejsca 501 w kolorze brązowym.

W biegu wzięło udział blisko 4000 zawodników. fot. A. Adamczak

Pierwszy na mecie z czasem 28:56, zameldował się Krystian Zalewski z klubu UKS Barnim Goleniów. Drugi linię mety przekroczył Sebastian Nowicki z czasem 29:00 z Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego. Trzeci Maciej Megier z czasem 29:20 z KS AZS AWFiS Gdańsk.

Wśród Pań dystans 10 kilometrów najszybciej pokonała Sabina Jarząbek (15-ta w ogólnej klasyfikacji) z KKL Kielce z czasem 32:42. Drugą kobietą na mecie była Joanna Wozniak z Ironman/ RAZ Szczecin trzecią Beata Niemyjska z LKS Zantyr Sztum.