Wielkopolska

Bat na piratów drogowych. Będą ostrzejsze kontrole

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu i funkcjonariusze Inspektoratu Transportu Drogowego łączą siły. Wszystko po to, by na wielkopolskich drogach było bezpieczniej. Kierowcy muszą liczyć się z częstszymi kontrolami na drogach.

Latem Polacy masowo udają się na wakacyjny wypoczynek. W tym czasie jest zauważalnie większy ruch na wielkopolskich drogach. Dlatego służby łączą siły, żeby każdy bezpiecznie dojechał do celu. Z końcem czerwca Główny Inspektor Transportu Drogowego Artur Czapiewski wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu, insp. Tomaszem Olczykiem, podpisali porozumienie. W jego ramach funkcjonariusze obydwu tych służb będą ze sobą współpracować i razem kontrolować wielkopolskie drogi.

– Współpraca będzie polegać na organizowaniu wspólnych patroli z użyciem środka transportu oraz przyrządu kontrolno-pomiarowego tzw. wideorejestratora. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na przekraczanie dozwolonej prędkości, przestrzeganie znaków drogowych oraz stan trzeźwości kierowców – poinformowała Policja Wielkopolska.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Psy przebywały w strasznych warunkach. Teraz szukają domu | wpoznaniu.pl

źródło: Policja Wielkopolska

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl