Ranna czapla uratowana. Pomogli jej policjanci

Policjanci z obornickiej drogówki otrzymali informacje, że koło pobliskiego cmentarza błąka się chory ptak. Okazało się, że to czapla. Funkcjonariusze przetransportowali ją do weterynarza.

Oborniki

Funkcjonariusze z obornickiej drogówki otrzymali zgłoszenie od przechodnia, że w okolicy cmentarza na polu stoi czapla, która jest chora lub ranna. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że zwierzę nie może latać.

-Ptak przewracał się, miał trudności z utrzymaniem równowagi, wyglądał na chorego – relacjonuje mł. asp. Maciej Kaniewski, z komendy w Obornikach.

Policjantom udało się skutecznie schwytać dzikie zwierzę. Umieścili je w policyjnym radiowozie, odpowiednio zabezpieczając jego dziób, aby uniknąć ewentualnych obrażeń zarówno zwierzęcia, jak i funkcjonariuszy. Następnie w bezpieczny i jak najmniej stresujący dla zwierzęcia sposób przetransportowali czaplę do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego. Tam odpowiednio ją zbadano.

fot. KPP Oborniki

-Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów i ich trosce o ptaka, czapla ma szanse na przetrwanie i powrót do naturalnego środowiska – dodał Kaniewski.

Czytaj także: 300 drzew chciał wyciąć deweloper i zbudować hotel. Jest decyzja miasta

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl