Nietypowa oferta na ferie zimowe. Zwiedzanie fabryki samochodów Volkswagen za darmo

Nowoczesne samochody, współpraca robotów i tajemnice produkcji – zakłady Volkswagen w Poznaniu i Wrześni zapraszają do środka swoich fabryk na ferie zimowe.

Zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni w minionym roku stały się hitem turystycznym, przyciągając aż 15 tysięcy zwiedzających. Zaskakującym aspektem tej popularności jest rosnące zainteresowanie fabryką jako atrakcją turystyczną. Zarząd spółki zdecydował z tego powodu o przedłużeniu możliwości zwiedzania do 30 czerwca 2024 roku.

W ubiegłym roku Volkswagen Poznań obchodził swoje 30-lecie istnienia. W ramach obchodów zorganizowano dwudniowy piknik rodzinny, w którym wzięło udział ponad 27 tysięcy osób. Ponadto, pracownicy zasadzili 30 tysięcy drzew w okolicach zakładów. Jubileuszowa oferta zwiedzania trafiła nie tylko do pracowników, ale także do mieszkańców Poznania i Wielkopolski.

Zakłady Volkswagen jako atrakcja turystyczna?

Zakłady Volkswagen Poznań zyskały renomę jako atrakcyjne miejsce turystyczne. Około 15 tysięcy zwiedzających, zarówno z Polski, jak i zagranicy przyglądało się procesowi produkcji nowoczesnych samochodów.

W Poznaniu można podziwiać ponad 430 robotów w akcji oraz śledzić współpracę maszyn z ludźmi. Ponadto, zwiedzający mają okazję przyjrzeć się montażowi modelu Volkswagen Caddy. Fabryka w Wrześni natomiast ujawnia kulisy produkcji modelu VW Crafter, wraz z informacjami o pszczołach pracujących na terenie zakładu i farmie fotowoltaicznej.

Zwiedzanie dla wszystkich: jak wziąć udział?

Zakłady VWP otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych powyżej 10 roku życia. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:15-18:10, z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych. Rejestracja jest bezpłatna i trwa około 2 godzin. Zapisy można dokonać na stronie Volkswagen Poznań, a w przypadku pytań kontaktować się pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl.

Dla zwiedzających zakład w Poznaniu, parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349, a wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego. Dojazd możliwy jest również komunikacją publiczną, w tym pociągiem, z zatrzymaniem na dworcu Poznań Antoninek. W przypadku fabryki w Białężycach k. Wrześni, parking dostępny jest przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia, a zbiórka zaczyna się w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin i jest darmowe. Obejmuje wejście na zakład w Antoninku lub Wrześni. Zwiedzający zobaczą obszar Działu Budowy Karoserii oraz Dział Montażu. Trasa zwiedzania odbywa się według określonego trasy oraz scenariusza.

Fabryka Volkswagena w Poznaniu (fot. mat. prasowe)

Czytaj też: Piłkarz Lecha Poznań zwyzywany od małpy. Z rasistą poradził sobie z humorem

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl