Radni zajmą się sprawą bezpieczeństwa w Posnanii. Zaplanowano posiedzenie komisji

W czwartek, 1 lutego odbędzie się posiedzenie komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego. Poznańscy radni omówią m.in. temat bezpieczeństwa na terenie galerii handlowej Posnania. To efekt ostatnich doniesień.

W czwartek, podczas posiedzenia komisji bezpieczeństwa, miejscy radni będą rozmawiać z policjantami oraz z szefostwem Posnanii. – Będziemy chcieli zidentyfikować, jaki jest problem: czy medialne doniesienia są rzeczywiste czy przejaskrawione. A w drugiej kolejności będziemy chcieli podjąć działania, żeby ten temat rozwiązać, jeżeli faktycznie okaże się, że potrzebna jest pomoc miejskich służb czy policji – przekazał Radio Poznań przewodniczący komisji, Wojciech Chudy.

Dodał on również, że podmiotem, który powinien zapewnić bezpieczeństwo na terenie Posnanii, jest sama galeria handlowa. Chudy zaapelował też w tej sprawie o powstrzymanie emocji.

Doniesienia o Posnanii

O galerii handlowej Posnania zrobiło się głośno w całej Polsce. Wszystko za sprawą informacji, według których klienci i pracownicy Posnanii mieliby być terroryzowani przez gang nastolatków. Ofiarami ich działań mają być ich rówieśnicy, ale też przypadkowe osoby.

Sama Posnania wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że obiekt jest wyposażony w ponad 300 kamer. „Ochrona obiektu odnotowuje w dokumentacji wszystkie przypadki reakcji na głośne zachowanie, śmiecenie czy nieobyczajne słownictwo różnych klientów. Biorąc pod uwagę fakt, że miesięcznie Posnanię odwiedza średnio ponad 1,1 mln osób, odnotowane zdarzenia dotyczą 0,005 proc. klientów. Jednak żadnego z tych przypadków nie ignorujemy i ignorować nie będziemy. Z tym większym niepokojem odnotowaliśmy, że w komentarzach pod publikacjami pojawiła się krytyka, także skierowana do osób młodych. W komentarzach i na portalach i serwisach informacyjnych nawoływano do samosądu. W związku z tym, aby nie eskalować sytuacji, podjęliśmy decyzję o wyłączeniu możliwości komentowania. Skupiliśmy się na analizie i weryfikacji faktów we współpracy ze służbami oraz planowaniu dalszych działań” – napisano.

Zobacz też: Jest nawoływanie do samosądu. Centrum Handlowe Posnania wydało oświadczenie

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl