Pyrkon 2024. Co warto zobaczyć?

Od 14 do 16 czerwca hale MTP w Poznaniu staną się miejscem fantastycznych wydarzeń. Co roku Pyrkon przyciąga tysiące fanów z całej Polski. To też największy Festiwal Fantastyki w Europie. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo bogato, w programie niemal 2000 punktów wydarzeń i atrakcji.

Pyrkon to miejsce spotkań dla fanów fantastyki, twórców, prelegentów i wystawców. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja będzie pełna niezapomnianych wrażeń i atrakcji dla każdego miłośnika tego gatunku. Na co warto zwrócić uwagę?

Podczas festiwalu uczestnicy będą mieli okazję spotkać się ze znanymi twórcami literatury fantastycznej. Wśród gości znajdą się Brent Weeks, autor serii „Nocny anioł” oraz Peter V. Brett, twórca „Cyklu Demonicznego”. Na festiwalu pojawią się również Tasha Suri, autorka „Księgi Ambhy”, Ian Watson, znany z prac w uniwersum Warhammera 40,000 oraz Roderick Gordon, współautor serii „Tunele”.

Miłośnicy komiksów z pewnością ucieszą się z obecności Davida Lloyda, ilustratora słynnego „V for Vendetta”. W strefie naukowej pojawi się Andrzej Dragan, polski fizyk teoretyk i popularyzator nauki. Fani seriali także nie będą zawiedzeni. Pyrkon odwiedzą aktorzy znani z produkcji takich jak „Babilon 5” (Claudia Christian i Bruce Boxleitner) oraz „Wikingowie” (Clive Standen i Lucy Martin).

Pyrkon 2024 to jednak nie tylko literatura i seriale. Na Scenie Plenerowej wystąpi heavymetalowy zespół Nocny Kochanek oraz japońska kapela rockowa Burnout Syndromes, znana z muzyki do anime „Haikyuu”, „Dr. Stone” i „Gintama”.

Nie zabraknie również prestiżowego konkursu cosplay – Maskarady, która stanowi etap kwalifikacyjny do European Cosplay Gathering, czyli Mistrzostw Europy w cosplayu.

Warsztaty i wykłady

Festiwal oferuje szeroką gamę warsztatów i wykładów. Wśród nich znajdą się warsztaty z robotyki, podstaw programowania, tańca K-pop, magicznych sztuczek oraz makijażu gotyckiego i cosplayu. Dla miłośników gier przygotowano turnieje planszowe i komputerowe.

W halach wystawienniczych uczestnicy będą mogli zakupić nowości wydawnicze, komiksy, odzież i gadżety. Wioski tematyczne oraz stoiska różnych fandomów zapewnią kolejne atrakcje i możliwość zanurzenia się w ulubione światy fantastyki.

Bilety w cenie: 318 zł (karnet 3-dniowy), 116 zł (piątek), 233 zł (sobota) i 105,50 (niedziela). Bilety dla dzieci w niższych cenach (około 50 proc.).

Pełen program festiwalu oraz lista wszystkich zaproszonych gości dostępne są na oficjalnej stronie Pyrkonu.

fot. Łukasz Gdak

Czytaj też: Santander Letnie Brzmienia. Druga scena, kto zagra na NEXT FEST Stage w Poznaniu?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl