Santander Letnie Brzmienia. Druga scena, kto zagra na NEXT FEST Stage w Poznaniu?

Jedna z największych wakacyjnych tras koncertowych Santander Letnie Brzmienia łączy siły z NEXT FEST Music Showcase & Conference. 30 i 31 sierpnia w Parku Cytadela w Poznaniu stanie druga scena – NEXT FEST Stage. Obok czołowych twórców polskiej sceny muzycznej, jak Vito Bambino, Daria Zawiałow czy MROZU zaprezentuje się 6 artystów i artystek, którzy szturmem wkraczają na duże sceny.

Organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów i artystki do występu na NEXT FEST Stage. Dają im szansę zaprezentowania swojej muzyki przed publicznością w kolejnych miastach. Pośród artystów zaproszonych do występu na Santander Letnie Brzmienia znaleźli się twórcy, którzy zagrali na NEXT FEST Music Showcase & Conference w 2023 i 2024 roku.

Na scenie debiutantów zagrają Kasia Konstance, w jej muzyce spotykają się stara szkoła soulu i nowoczesne odsłony hip-hopu oraz jazzu. A wszystko to muśnięte londyńskim klimatem, bo to właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii na co dzień rezyduje.

Kasia Konstance (fot. mat. promocyjny)

Niemoc, jeszcze chwilę temu debiutanci, dziś już prawdziwi wyjadacze z dekadą kariery na karku i bogatym CV. A w nim znajdują się świetnie przyjmowane wydawnictwa i występy na wszystkich znaczących festiwalach w kraju.

Galecki to solowy projekt Mateusza Galeckiego, wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, lidera wrocławskiej grupy Strain. Zafascynowany współczesnym popem, w pewnym momencie postanowił uwolnić się z dobrze znanych do tej pory ram gatunkowych.

Galecki (fot. Michał Kacprzak)

Znacie ją doskonale z poznańskiego duetu Rebeka, który dał nam niezapomniane kawałki takie jak „Unconscious”, „Melancholia” czy „Stars”. Ten rozdział jest jednak zamknięty, a Iwona Skwarek rozpoczyna nowy, solowy.

Zuta to polski duet muzyczny z Poznania, w którym występują Zuzanna „Zuta” Lipowicz (wokalistka) oraz Maks Mikulski (gitara). Poznańska formacja świetnie czuje się zwłaszcza w klimatach tanecznych, popowych, retro i elektronicznych.

Duet Kępiński >|< Kowalonek to dobrze znani oraz doświadczeni na polskiej scenie artyści. Miro Kępiński jest autorem wielu ścieżek filmowych, m.in. do hitu „Furioza”, który był jedną z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa w 2022 roku. Michał natomiast to kompozytor, tekściarz oraz głos najważniejszych rockowych zespołów w kraju: Snowman, Myslovitz, udzielał się również w elektronicznym Mikrobi.t. Razem stworzyli wyjątkowe połączenie, które owocuje świetnymi produkcjami.

Kępiński >I< Kowalonek (fot. Patrik Ontkovic)

POZNAŃ / Park Cytadela

  • 30 sierpnia: Daria Zawiałow, Łąki Łan, Kaśka Sochacka, Nosowska, Natalia Przybysz, Dawid Tyszkowski, Zuta, Niemoc RMX, Kasia Konstance
  • 31 sierpnia: MROZU, Babie Lato, Vito Bambino, Mery Spolsky, Zalia, Iwona Skv, Kepiński Kowalonek, Galecki

NEXT FEST Music Showcase & Conference to odbywający się w Poznaniu od 2023 roku showcase dla debiutujących artystów. Od 2024 roku zaprasza reprezentacje artystów z różnych europejskich krajów oraz tworzy showcase w idei box in box. Współpracują z niezależnymi wytwórniami płytowymi z kraju.

Popularna wakacyjna trasa koncertowa Santander Letnie Brzmienia z topową polską muzyką już po raz piąty wyrusza latem w podróż po kraju. W 6 miastach, przez 12 festiwalowych dni, odbędzie się ponad 100 koncertów.

W przerwach między koncertami będzie można pobawić się kreatywnie. Odwiedzić strefę rekreacji, beauty czy designu, spróbować foodtruckowych dań oraz zdobyć limitowane gadżety BABIEGO LATA.

Karnety i bilety jednodniowe są dostępne na www.santanderletniebrzmienia.pl.

Zuta (fot. mat. promocyjny)

Czytaj też: Letni Święty Marcin 2024. Dwa dni zabawy w centrum miasta

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl