Psy znowu polecą. Popularna atrakcja w ten weekend

W najbliższy weekend, 18 i 19 maja w parku Cytadela odbędzie się piknik edukacyjny „Kejtrówka”. To wydarzenie skierowane do wszystkich posiadaczy psów oraz tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat opieki nad nimi. Co roku przyciąga tłumy.

W ramach Kejtrówki przygotowano wiele cennych informacji dla właścicieli psów. Specjalny punkt informacyjny poznańskiego schroniska będzie miejscem, w którym eksperci udzielą porad na temat adopcji zwierząt oraz przygotowania domu dla nowego członka rodziny. Będzie można też sprawdzić, czy pies jest zaczipowany oraz zaktualizować wszelkie niezbędne dane.

– Będzie można także sprawdzić, czy pies jest prawidłowo zaczipowany oraz, czy wszelkie dane są aktualne. To ważne, kiedy zwierzę się zgubi. W naszym punkcie będzie można te informacje zaktualizować. Oprócz tego będziemy pokazywać, jak domowymi sposobami zrobić zabawki dla psa – mówi Katarzyna Frąckowiak, zastępczyni kierownika Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. 

Latające psy, czyli kejtrówka (fot. Łukasz Gdak)

Pokazy, prelekcje i wiele więcej

Impreza nie będzie jednak tylko okazją do zdobywania wiedzy. Na Kejtrówce zaplanowano liczne pokazy psich umiejętności, prelekcje o opiece nad zwierzętami oraz konkursy dla uczestników. Zwiedzający będą mogli zobaczyć psy ratownicze, poznać różne dyscypliny sportowe dla psów oraz cieszyć się widowiskowymi pokazami Diego – psa podróżnika.

– Wydarzenie jest skierowane do wszystkich miłośników psów. Jak co roku będzie się można dowiedzieć wielu rzeczy, które przydadzą się właścicielom czworonogów. Nie zabraknie porad specjalistów, pokazów, prelekcji – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP. 

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach, przygotowując specjalną strefę dziecięcą z animacjami, zabawami i warsztatami. W tym interaktywny teatrzyk z udziałem psów-aktorów.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Latające psy

Wydarzenie będzie także okazją do obejrzenia widowiskowych pokazów „Latających psów”, czyli serii imprez promujących dog frisbee. Psy prezentują niesamowite akrobacje, aportując lecące dyski i wykonując powietrzne sztuczki. Psi sportowcy będą rywalizować w konkurencjach takich jak ThrowNGo, Freestyle, Frizgility i Time Warp.

– Zawody będą rozgrywane na dwóch polach. W konkurencji, która jest najliczniej obsadzona, czyli ThrowNGo, mamy na ten moment zgłoszonych 180 zawodników, więc na pewno będzie na co popatrzeć. Będzie można zobaczyć psy wszelkich ras, wielkości, maści i temperamentów – mówi Paula Gumińska, przedstawicielka organizatora zawodów „Latające psy”.

fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl

Czytaj też: Impact ‘24 w Poznaniu. Robert Makłowicz i Michał Marszał przyciągnęli tłumy [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl