Pseudokibice mieli bić się na pięści w lesie

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Poznaniu udaremnili konfrontacje kiboli, którzy przed niedzielnym meczem pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa, chcieli spróbować swoich sił w walce na pięści na polach pod Gnieznem. Wylegitymowano ponad 70 osób.

Do „ustawki” miało dojść 12 maja na kilka godzin przed meczem Lech – Legia. Bić mieli się pseudokibice Kolejorza i ŁKS Łódź przeciwko pseudokibicom Legii Warszawa i Zagłębia Sosnowiec. Do konfrontacji miało dojść w lesie pod Gnieznem. Główna grupa osób przyjechała do Poznania pociągami specjalnymi. Natomiast część mężczyzn, którzy postanowili umówić się na bójkę, jechało prywatnymi samochodami.

– Policjanci dzięki współpracy z poszczególnymi komendami powiatowymi na bieżąco monitorowali trasę przejazdu. Grupa pseudokibiców ostatecznie zatrzymała się pod Gnieznem w pobliżu drogi S5. Wtedy na miejscu pojawili się policjanci, którzy wylegitymowali 72 osoby – informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Nie znaleziono przy nich żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Spotkanie z policjantami skutecznie zniechęciło pseudokibiców do konfrontacji. Nie doszło do żadnych incydentów

czytaj także: Karambol na wjeździe do Poznania

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl