Przyłapaliśmy Kawu na malowaniu kolejnego muralu. Zobacz zdjęcia

Artysta uliczny Kawu tworzy swoje kolejne dzieło, tym razem w centrum miasta. Na ścianie jednego z budynków już pojawił się bohater z kultowego anime Dragon Ball. Mural można znaleźć w okolicy Kupca Poznańskiego.

PRZYŁAPANY

Kawu o tym, że zaczyna malować kolejny mural, poinformował jeszcze przed północą za pomocą Instagrama. Na relacji pokazał puszki ze sprejem i swoje miejsce pracy. Dziś przyłapał go nasz fotoreporter. Jak się okazało, poznański artysta uliczny tym razem wziął się za postaci z anime Dragon Ball.

KULTOWE ANIME

Mowa o Son Goku w jednej z jego faz transformacji. Stąd Kawu pomalował jego włosy na niebiesko, a nie żółto, z czym może być bardziej kojarzony. Mural znajduje się przy ulicy Podgórnej, w okolicy Kupca Poznańskiego. Artysta regularnie dodaje miastu kolorów, a swoje dzieła tworzy na szarych i nudnych ścianach. Najczęściej bohaterami jego murali są postacie z bajek, filmów, kreskówek czy gier.

NAJPOPULRANIEJSZY

Największą popularnością cieszą się murale Kawu, które stworzył zaraz po najeździe Rosji na Ukrainę. Stworzył wtedy malowidła, które przedstawiały Wołodymyra Zełeńskiego i Władimira Putina jako Harrego Pottera i głównego antagonistę serii, Lorda Voldemorta. Powstały one przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Hetmańską.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl