Przez trzy dni w Poznaniu będzie działać największa księgarnia w Polsce

Tylu tytułów książek nie ma nigdzie indziej w Polsce. W Poznaniu właśnie rozpoczęły się Targi Książki. To prawdziwa uczta dla miłośników literatury.

Targi Książki Poznań

Ponad 300 autorów oraz 220 wystawców tworzy niepowtarzalną atmosferę kreatywności i inspiracji. Ruszyły właśnie Targi Książki. To wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, przyciągające uwagę miłośników literatury z całego kraju. Wśród wystawiany książek czytelnicy znajdą tytuły z każdego gatunku.

fot. Łukasz Gdak

To nie tylko książki

Targi Książki, oprócz szerokiej oferty wydawniczej, przygotowały wiele atrakcji dla uczestników. Wśród nich liczne spotkania z autorami. To doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z pisarzami, możliwości rozmowy czy zdobycia autografu. Dodatkowo, specjalne stoiska tematyczne ułatwią nawigację po targach i zaspokoją potrzeby czytelników o konkretnych zainteresowaniach. Czytelnicy będą mieli również możliwość uczestnictwa w warsztatach i prelekcjach, by poszerzyć wiedzę na temat literatury oraz poznać kulisy pracy pisarzy. Targi Książki to nie tylko inspirujące wydarzenie dla miłośników książek, ale także niezapomniane doświadczenie literackie.

fot. Łukasz Gdak

Winyle, komiksy, scrable i wystawa obrazów

Podczas tegorocznej edycji poznańskich targów, przygotowano również stoisko dla miłośników winyli. Znajdzie się tam ponad 10 tysięcy płyt wyselekcjonowanych przez wystawców z Polski i zagranicy. Dodatkowo, miłośnicy komiksów znajdą także coś dla siebie – będą mieli okazję przejrzeć wiele ciekawych i unikatowych komiksów. Na targach powstała również strefa scrabble oraz wystawa z cyklu „Mistrzowie Ilustracji”. Targi potrwają do niedzieli, 10 marca.

fot. Łukasz Gdak

Wstęp na targi jest bezpłatny dla:

  • Dzieci i młodzieży do 19 roku życia, wystarczy okazać ważną legitymację szkolną.
  • Nauczycieli, którzy mogą wejść na podstawie legitymacji zawodowej lub zaświadczenia od dyrektora szkoły.
  • Bibliotekarzy, którzy również mogą uczestniczyć po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia od dyrektora placówki.

Wcześniej należy wydrukować bezpłatny bilet. Znaleźć go można [TUTAJ]

Godziny otwarcia Targów Edukacyjnych:

Piątek, 8 marca  – 10.00-18.00

Sobota, 9 marca –  9.00-18.00

Niedziela, 10 marca – 9.00-16.00

Zobacz naszą galerię:

Czytaj także: Nauka przede wszystkim. W Poznaniu rozpoczęły się targi edukacyjne

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl