Nauka przede wszystkim. W Poznaniu rozpoczęły się targi edukacyjne

Targi edukacyjne są doskonałą platformą dla wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę. Niezależnie od wieku i stopnia edukacji, uczestnicy mogą znaleźć interesujące propozycje dla swojego rozwoju.

Targi Edukacyjne Poznań

Ci którzy chcą kontynuować naukę mają doskonałą okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych. Z kolei dla maturzystów czeka szeroki wybór uczelni wyższych.

Na targach edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie/ fot. wpoznaniu.pl

Na targach edukacyjnych wystawiają się szkoły i uczelnie nie tylko z Poznania, lecz również z innych miast w Polsce i zagranicy. Dodatkowo, wiele z tych placówek edukacyjnych oferuje wyjazdy za granicę oraz zajęcia w terenie. Dzięki obecności szkół i uczelni z różnych regionów Polski, uczniowie i studenci mają szansę zapoznać się z różnymi kierunkami kształcenia i ofertami edukacyjnymi, które mogą być dla nich interesujące.

– W Polsce są tylko dwie uczelnie wyższe, które są podobne do naszej. Dzięki tym targom możemy zaprezentować naszą ofertę i pokazać, co mamy do zaoferowania. Gdyby nie to miejsce, byłoby trudno dotrzeć do ludzi z Wielkopolski. Dzięki nim nasza uczelnia otwiera nowe horyzonty i cieszy się dużą popularnością – mówi Rafał Zaweracz z Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Politechnika Morska w Szczecinie/ fot. wpoznaniu.pl

Targi te to nie tylko edukacja

Na targach odbywają się liczne warsztaty, wykłady i szkolenia skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy i pracowników oświaty. Tematyka obejmuje różnorodne dziedziny, od kwestii migracji w szkole po nowoczesne technologie w nauczaniu.

Dodatkowo, na targach edukacyjnych na uczestników czeka wiele konkursów, w których może wziąć udział każdy.

Wśród przedstawicieli szkół znajdą się również znane osobistości, które dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodatkowo, zaplanowano atrakcje kulturalne, takie jak koncerty, pokazy taneczne i akrobatyczne oraz występy artystyczne.

Targi Edukacyjne nie zapominają także o aspekcie charytatywnym, organizując akcję #Kręcimy poMOC!, której celem jest zebranie środków na rehabilitację ucznia jednej z poznańskich szkół.

fot. wpoznaniu.pl

Wstęp na targi jest bezpłatny dla:

  • Dzieci i młodzieży do 19 roku życia, wystarczy okazać ważną legitymację szkolną.
  • Nauczycieli, którzy mogą wejść na podstawie legitymacji zawodowej lub zaświadczenia od dyrektora szkoły.
  • Bibliotekarzy, którzy również mogą uczestniczyć po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia od dyrektora placówki.

Wcześniej tylko należy wydrukować bezpłatny bilet. Znaleźć go można [TUTAJ]

Godziny otwarcia Targów Edukacyjnych:

piątek 8 marca  – 10.00-18.00

sobota 9 marca –  9.00-18.00

niedziela 10 marca – 9.00-16.00

Czytaj także: Na tych targach, miasto w ubiegłych latach sprzedało nieruchomości za pół miliarda złotych

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl