Przetarg na budowę tramwaju na Naramowice rozstrzygnięty

Coraz bliżej do realizacji długo oczekiwanej inwestycji. Miasto Poznań zdecydowało się wybrać konsorcjum, które wybuduje trasę tramwajową i nową drogę na Naramowice.

Do przetargu stanęły dwa konsorcja. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum, w którego skład wchodzą firma Gülermak z Ankary oraz Mosty Łódź S.A. i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Wyceniło ono swoją pracę na 379.956.682,31 zł. Droższą propozycję złożyło konsorcjum firm Torpol S.A. z Poznania i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor sp. z o.o. z Zawiercia. Opiewała ona na kwotę 491.479.445,61 zł.

Oba konsorcja zadeklarowały udzielenie 96-miesięcznej gwarancji i skrócenie terminu wykonania części tramwajowej o 3 miesiące. Po szczegółowej analizie o wyborze oferty zdecydowała ostatecznie cena.

Spółka PIM zamierzała przeznaczyć na inwestycję kwotę 330 mln złotych. To oznacza, że aby pokryć koszty budowy tramwaju na Naramowice z kasy miasta będzie trzeba dołożyć jeszcze około 50 milionów złotych. Miasto Poznań podjęło już decyzję, że zwiększy budżet na inwestycję .

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl