Joanna Jaśkowiak jednak kandyduje. Będzie na liście Koalicji Obywatelskiej

Joanna Jaśkowiak miała startować ze społecznikami z Prawa do Miasta do Rady Miasta Poznania. Niedawno ogłosiła, że zmienia zdanie i rezygnuje ze startu do rady miasta. Teraz pojawia się informacja, że J.Jaśkowiak będzie kandydatką z listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku.

21 sierpnia Joanna Jaśkowiak poinformowała na portalu społecznościowym, że nie wystartuje do Rady Miasta z ugrupowania społeczników PDM.

 

hotel dla psów w Poznaniu

 

Jednak w niedzielę odbyło się posiedzenie rady regionu PO, na którym poinformowano, że J. Jaśkowiak wystartuje do Sejmiku Wielkopolskiego z list Koalicji Obywatelskiej. Tym samym, żona prezydenta Poznania przechodzi do ugrupowania, w którym znajduje się jej mąż. Do sejmiku nie wystartuje z list PO Bartosz Zawieja. Obecny szef poznańskiej PO, skonfliktowany ze środowiskiem prezydenta Jaśkowiaka.

Na listy do rady miasta nie trafi radny Tomasz Lipiński. Lipiński wielokrotnie krytykował ostatnio politykę prezydenta Jaśkowiaka, dystansował się od niej a w sympatyzującej z PiS TVP kpił z miejskiego urzędnika Andrzeja Białasa.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl