Wielkopolska

Przerażający widok zmaltretowanego psa. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

Ta historia może poruszyć serca wielu ludzi. Policjanci z Kłecka przeprowadzili dochodzenie w sprawie znęcania się nad psem przez mieszkańca gminy Kiszkowo. Po zgłoszeniu przypadku przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Kłecku, nieodpowiedzialny właściciel został pozbawiony opieki nad zwierzęciem, które trafiło do schroniska w Gnieźnie. Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

O sprawie pisaliśmy w niedzielę, 5 listopada. Wówczas sytuację relacjonowali pracownicy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Teraz do sprawy odniosła się policja.

W piątek, 3 listopada policjanci z Kłecka otrzymali zgłoszenie od inspektora Opieki nad Zwierzętami w sprawie znęcania się nad psem. Na teren jednej z posesji w gminie Kiszkowo udała się grupa interwencyjna składająca się z funkcjonariuszy, lekarza weterynarii, przedstawicieli TOZ w Kłecku oraz pracowników Urzędu Gminy w Kiszkowie. Tam napotkali mężczyznę i jego owczarka niemieckiego o imieniu „Rex”.

Stan „Rexa” przeraża

Po przeprowadzeniu badania weterynaryjnego okazało się, że pies jest dobrze odżywiony, ale jego ogólny stan zdrowia był katastrofalny. To, co szczególnie zszokowało ekspertów, to brak wizyt u weterynarza. Pies nigdy nie otrzymał właściwej opieki medycznej.

Policja odebrała psa od właściciela. Następnie „Rex” trafił pod opiekę do Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie, gdzie będzie miał szansę na zdrowe i bezpieczne życie.

Policja apeluje o odpowiedzialność

Sprawa „Rexa” przypomina nam, jak ważna jest odpowiedzialność w posiadaniu zwierząt. Właściciele muszą przestrzegać obowiązujących przepisów i zapewnić opiekę nad swoimi pupilami. Policja apeluje do wszystkich posiadających zwierzęta o troskliwość i odpowiedzialność wobec swoich podopiecznych.

Walka z przestępstwami przeciwko zwierzętom

Policja podkreśla, że znęcanie się nad zwierzętami jest poważnym przestępstwem. Grozi za to kara do 3 lat więzienia.

– Apelujemy o zgłaszanie wszelkich przypadków znęcania się nad zwierzętami i innych przestępstw przeciwko środowisku na odpowiednie służby. Każda informacja może pomóc ochronić zwierzęta i ukarać sprawców przestępstw. Dlatego zachęcamy do kontaktu z Zieloną Strefą na adres: zielonastrefa@po.policja.gov.pl” – informuje policja.

Źródło: KPP Gniezno.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl