Wielkopolska

Przemytnik ludzi wpadł na parkingu

Policjanci wraz ze strażą graniczną zatrzymali 39 – letniego Ukraińca, który chciał przemycić na zachód Europy czworo Syryjczyków. Przemytnik i imigranci wpadli podczas kontroli na parkingu przy trasie szybkiego ruchu.

Do zatrzymania przemytnika i imigrantów doszło na na jednym z parkingów przy trasie S8 na południu Wielkopolski. 39 – letni Ukrainiec i czterech Syryjczyków padło podczas kontroli drogowej.

– W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG ustalili, że kierowca pojazdu w październiku br. otrzymał zezwolenie na pobyt tolerowany w naszym kraju, natomiast przewożeni przez niego cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy nie posiadali ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego ich do wjazdu i pobytu w Polsce – informuje por. SG Paweł Biskupik rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas przesłuchania okazało się, że czterech cudzoziemców, w wieku od 20 do 44 lat, kilka dni wcześniej przekroczyło w nieustalonym miejscu granicę z Białorusi do Polski. Jak zeznali, 39-latek z Ukrainy czekał na nich w samochodzie po polskiej stronie granicy z Białorusią.

Syryjczycy zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty przekroczenia nielegalnie granicy białorusko-polskiej. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 1 roku próby.

Wszczęto także procedurę wydalina ich z kraju. Czterech Syryjczyków do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, zostało umieszczanych w zamkniętym ośrodku straży granicznej.

Ukraiński przemytnik usłyszał zarzut organizowania nielegalnej migracji. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w więzieniu.

Czytaj także: Podejrzany o morderstwo w Puszczykowie doprowadzony do prokuratury

Źródło: NOSG

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl