Idzie zima. Tak wygląda prognoza na najbliższe dni

W ten weekend śnieg spadł na poznańskie drogi. Niestety, mimo długich opadów, nie utrzymał się on na ulicach miasta. Kiedy przyjdzie prawdziwa zima?

Najbliższe dwa tygodnie nie będą należały do najcieplejszych. W ciągu ich trwania najcieplej będzie w poniedziałek — maksymalna temperatura wyniesie 8.2 stopnie Celsjusza. Dla osób, które nie lubią chłodu przykra informacja — później naprawdę będzie coraz zimniej.

We wtorek najwyższa odczuwalna temperatura wyniesie 4,3 stopnie Celsjusza, z kolei najniższa będzie już na minusie: -6,5 stopnia. W tym dniu spadnie również śnieg.

Środa to dzień, w którym temperatura wzrośnie od -8 stopni Celsjusza do -3,4 stopni, ale nie na długo, ponieważ dzień zakończy się dziesięcioma kreskami na minusie.

Kolejny dzień rozpocznie się wzrostem temperatury do -2,6 stopnia, ale to nie koniec ocieplenia — najwyższa odczuwalna temperatura w tym dniu wyniesie 5,6 stopnia Celsjusza. Dodatkowo czwartek będzie dniem wietrznym — wiatr będzie miał prędkość 44 km/h.

Pogoda w Poznaniu na następne dni

Piątek będzie dniem z niskim ciśnieniem atmosferycznym. Nastąpi w nim także ochłodzenie do -4 stopni. Popada także śnieg, który będzie miał szanse utrzymania się. Wynika to z tego, że w kolejne dni odnotowywane temperatury będą ciągle na tzw. minusie i często towarzyszyć będą im opady śniegu. +

Najniższa temperatura w ciągu najbliższych 14 dni odnotowana będzie najprawdopodobniej w poniedziałkową noc 27.11. i wyniesie -9 stopni Celsjusza. Najcieplej z kolei będzie wieczorem w czwartek 23.11.

*Wszystkie temperatury, które zostały podane w tym artykule, to temperatury odczuwalne.

Źródło: IMGW

Czytaj także: Black Friday nadchodzi. Jak nie ulec promocjom?

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl