Przebudowana ulica na Smochowicach zachwyca

Utrudnienia na Smochowicach dobiegły końca. Teraz kierowcy mogą korzystać z nowej drogi, która została poszerzona i oświetlona. Są także nowe chodniki dla pieszych.

Smochowice Poznań

W Poznaniu, na Smochowicach, właśnie zakończono remont ul. Architektów. Droga ta znajduje się na osiedlu z domami jednorodzinnymi, między lotniskiem na Ławicy a ul. Dąbrowskiego. Przed remontem była to ulica z nieutwardzoną nawierzchnią, bez chodników i bez oświetlenia. Teraz miasto przeprowadziło tam kompleksową modernizację.

– W ramach zadania kompleksowo przebudowany został cały odcinek między ul. Starogardzką a Pniewską. Mieszkańcy mają do dyspozycji równą nawierzchnię drogi i nowe chodniki- poinformował Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Dodał, że zasadnicze prace budowlane zakończyły się w marcu, a w kwietniu przeprowadzono procedurę odbiorową.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Ul. Architektów

Ponadto ul. Architektów zyskała nową jezdnię o szerokości 5 metrów oraz chodniki po obu stronach. Dodatkowo na skrzyżowaniach z ulicami Starogardzką i Drogowców wykonano podwyższone powierzchnie, aby spowolnić ruch pojazdów i zwiększyć bezpieczeństwo.

Natomiast wzdłuż północnej i południowej strony ulicy powstały zatoki postojowe umożliwiające parkowanie prostopadłe. Ich nawierzchnia została wykonana z płyt ażurowych, a zaprojektowano również miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Podczas modernizacji przebudowano zjazdy do posesji i zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Dodano kanał technologiczny i rozwiązano problem kolizji elektroenergetycznych.  Na ulicy obowiązuje stała organizacja ruchu. Zainstalowano tam odpowiednie oznakowanie.

Czytaj także: Nad Wartą znowu będą tłumy. Sezon rusza za chwilę

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl