Nad Wartą znowu będą tłumy. Sezon rusza za chwilę

W najbliższy piątek, 26 kwietnia sezon wiosenno-letni otworzą nadrzeczne miejsca. W których miejscówkach będą mogli się już bawić poznaniacy i poznanianki?

KontenerART zaplanował otwarcie sezonu już w poprzednim tygodniu, ale ze względu na słabą pogodę – otwarcie przesunięto. To nastąpi w piątek, 26 kwietnia. „KontenerART” to jedno z najpopularniejszych miejsc nad Wartą. Organizowane są tam różnorodne koncerty, jam sessions, wystawy, warsztaty, pokazy filmowe, targowiska i tańce. W tym roku nowości mają być m.in. na Plaży Gier i Zabaw.

Kolejne miejsca, które się otworzą w piątek to „Nurt”, czyli miejscówka przy rejonie mostu Królowej Jadwigi. W tym roku na mieszkańców ma czekać nowa przestrzeń. Unowocześnieniu ulegnie też wizualizacja graficzna. Twórcy zapowiedzieli nowe miejsca do siedzenia, zadaszoną scenę i nowe miejsca gastronomiczne. Nurt słynie z muzyki elektronicznej i aktywności sportowych. Otwarcie o godz. 16.

O tej samej godzinie rozpocznie sezon „Działka”. To miejsce przy Warcie, w okolicy mostu Lecha, w rejonie Winograd i ogródków działkowych. Na mieszkańców Poznania czekać będą leżaki z muzyką na żywo w tle, zajęcia sportowe i stand-up. Organizatorzy planują też eventy naukowe i cykliczny serwis rowerowy.

KontenerArt (fot. Łukasz Gdak)

Czytaj też: Obok Okrąglaka pojedzie tramwaj

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl