Prowokuje i dostaje za swoje?

Najpierw chciał pojedynku na języki obce, teraz uderza zdjęciami. Zdzisław Krasnodębski kandydat PiS na europosła z Wielkopolski na twitterze zamieścił zdjęcia z czasów PRL-u, na których widać oddziały Milicji Obywatelskiej i protestujących ludzi. Ironicznie zapytał „Gdzie wtedy byli moi dzisiejsi konkurenci z Koalicji tzw. Europejskiej”? Dostał szybką odpowiedź od kontrkandydata Marcina Bosackiego.

Kandydat na europosła Zdzisław Krasnodębski na twitterze zamieścił taki wpis:

źródło : twitter/ZdzislawKrasodębski

Publikując zdjęcia z czasów PRL- u z protestów, zapytał cyt: Gdzie wtedy byli moi dzisiejsi konkurenci z listy Koalicji tzw. Europejskiej. Na jego wpis odpowiedział, Marcin Bosacki który z listy KE w Wielkopolsce kandyduje do europarlamentu.

źródło : twitter/MarcinBosacki

Bosacki w odpowiedzi zamieścił swoje zdjęcia z lat 80. Marcin Bosacki to były dziennikarz, rzecznik MZS i dyplomata w latach 80. działał w Szkolnych Kołach Oporu Społecznego.

Krasnodębski kilka tygodni wcześniej wyzwał na wyborczy pojedynek Ewę Kopacz, jedynkę KE z Wielkopolski do europarlamentu. Zaproponował byłej premier debatę o polityce europejskiej w języku angielskim lub niemieckim. Ewa Kopacz odpowiedziała mu wtedy, że: trochę za wcześnie wchodzi w buty Bismarcka, który też chciał, by Polacy o polityce rozmawiali po niemiecku. Propozycję Krasnodębskiego skrytykowała wtedy większość polityków.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl