Protest rolników. Jakie ulice omijać, aby nie stać w korku? [MAPA]

W piątek, 9 lutego w Poznaniu planowany jest protest rolników. W centrum miasta oraz na drogach dojazdowych należy się spodziewać znacznych sporych korków.

Protest rolników trasa

Jutro, 9 lutego w Poznaniu odbędzie się protest rolników. Organizatorzy zapowiadają ze tego dnia na ulice stolicy Wielkopolski wjedzie nawet 1000 maszyn rolniczych. Główne zgromadzenie planowane jest pod Urzędem Wojewódzkim przy Alejach Niepodległości w godzinach od 10.00 do 16.00. W tym czasie należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.

Utrudnienia mogą pojawić się od godziny 8:00 na trasach wlotowych do Poznania, zwłaszcza na ulicach Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Na skrzyżowaniach przelotowych miasto wprowadzi ruch poprzeczny na zasadzie śluz.

Mapa trasy protestu/fot. wpoznaniu.pl

– Konwoje ciągników rolniczych będą pod stałą kontrolą policji – poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

Dodatkowo mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w samym centrum miasta. Kolumny traktorów będą jechały z różnych punktów zbiórki miedzy innymi z Sękowa, Niepruszewa, Wolsztyna, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewa, Kostrzyna Wielkopolskiego i Trzebawia. To również może wpłynąć na funkcjonowanie linii gminnych autobusów.

Służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK zapewniają, że na bieżąco będą reagować i próbować zmniejszać niedogodności. Należy jednak przygotować się na problemy w poruszaniu się komunikacją miejską i podmiejską.

Mapa trasy protestu:

Czytaj także: Pręgierz wraca na Stary Rynek. Wiemy kiedy

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl