„Protest 69” może sparaliżować drogi w Polsce.

To ma być strajk włoski kierowców ciężarówek w odpowiedzi na policyjną akcję ” Tir”. Policja karze kierowców tirów mandatami za blokowanie lewego pasa. Protest ma się odbyć na drogach całej Polski w najbliższy piątek. Kierowcy chcą blokować prawe pasy na drogach dwujezdniowych. 

Policjanci od początku tego miesiąca nakładają mandaty między innymi za blokowanie ruchu przez ciężarówki. Kierowcy tirów twierdzą, że są szykanowani. Zgadzają się z karami, kiedy jest do tego podstawa ale kary w miejscach gdzie nie ma zakazów wyprzedzania tirów to – jak mówią-  już absurd.

W piątek kierowcy chcą blokować prawe pasy na drogach dwujezdniowych. Nie będą wyprzedzać i na autostradach zamierzają jechać z prędkością 69 km/h, stąd nazwa akcji Protest69. Na innych drogach chcą jechać z prędkością 59 km/k.

Kierowcy domagają się zniesienia zakazów wyprzedzania lub przynajmniej zastąpienia ich zakazami godzinowymi. Petycję w tej sprawie chcą wysłać po piątkowej akcji. Jeśli nie będzie żadnego odzewu ze strony rządzących, nie wykluczają kolejnych takich akcji. Kierowcy, którzy wezmą udział w piątkowym proteście, oznakują swoje ciężarówki przywiązując kamizelki odblaskowe do lusterka.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl