Problem na Starym Rynku? Połamany pierwszy parasol

Ogródki na wyremontowanej płycie Starego Rynku już się pojawiły. Jest jednak problem. Ucierpiał pierwszy parasol. Co się z nim stało i kto za to odpowiada?

Dzisiaj rano informowaliśmy, że restauratorzy montują już pierwsze ogródki na Starym Rynku. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze kłopoty. Po południu internet obiegło zdjęcie z przewróconym parasolem. Pogada w Poznaniu dzisiaj faktycznie jest mało wiosenna, jednak trudno mówić o silnym wietrze. Co więc przyczyniło się do obalenia świeżo zamontowanego parasola?

– Generalny wykonawca prac na Starym Rynku odpowiadał za przygotowanie fundamentów z gniazdami, które zostały wykonane poprawnie, nie dostarczał jednak samych parasoli. Wadliwe okazało się mocowanie adaptera – mówi Maja Chłopocka dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji w Poznańskich Inwestycjach Miejskich.

Jak wyjaśnia, adapter to element parasola zamówionego przez restauratora. Został on przymocowany do gniazda w powierzchni Starego Rynku za pomocą słabej jakości śrub, które nie wytrzymały obciążenia i parasol przewrócił się. Nie jest więc winne wykonane podczas remontu Starego Rynku gniazdo, lecz sam parasol.

W sprawie wypowiedział się także właściciel restauracji u którego parasol się przewrócił. Potwierdza on wersję PiM-u. Kampania Piwowarska, która dostarczyła parasole miała użyć zbyt krótkich śrub, wskutek czego parasol upadł. Do jutra błąd ma zostać naprawiony.

fot. Poznański Trójkąt Bermudzki

Czytaj także – Restauratorzy montują już pierwsze ogródki na Starym Rynku [GALERIA] | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl