Program OK Poznań. Czy jest efektywny?

Program OK Poznań wprowadzono wiosną 2022 roku. Zapewnia mieszkańcom Poznania zniżki na lokalne produkty i usługi. Ile firm przystąpiło do programu?

Radny miasta, Andrzej Rataj zwrócił się do Urzędu Miasta z zapytaniem dotyczącym aktualnego stanu Programu OK Poznań. Jego pytania skupiały się na liczbie firm i instytucji, które przystąpiły do programu oraz tempie wzrostu tego uczestnictwa. Radny chciał ocenić, czy zaangażowanie partnerów odpowiada oczekiwaniom miasta, zgodnym z pierwotną koncepcją biznesową.

Liczba partnerów w programie

W reakcji na interpelację radnego, Urząd Miasta Poznania udzielił informacji na temat aktualnego stanu programu OK Poznań. Według danych z pierwszej połowy stycznia bieżącego roku, w programie uczestniczy 77 instytucji i firm. W momencie rozpoczęcia programu, w kwietniu 2022 roku liczba partnerów wynosiła 55. Oznacza to, że w ciągu kilkunastu miesięcy program zyskał 22 nowe podmioty, które zdecydowały się dołączyć do inicjatywy.

OK Poznań

Czym jest program?

„OK Poznań to program benefitowy przygotowany przez Miasto Poznań. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego korzystania z oferty lokalnych przedsiębiorców i instytucji, w szczególności w takich obszarach, jak kultura, sztuka, sport i rekreacja, zdrowie czy gastronomia” – czytamy na oficjalnej stronie. Do programu mogą dołączyć osoby, które rozliczają podatki w Poznaniu.

Czytaj też: Rozbiórka Galerii Malta. Deski z jej wnętrza… trafiły na sprzedaż

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl