Gratka dla psiarzy. Powstanie nowy wybieg dla psów przy os. Warszawskim?

Czy w Poznaniu powstanie nowe miejsce dla psów? Jest taka możliwość. Radny Marek Sternalski złożył interpelację w sprawie stworzenia wybiegu dla psów w okolicach os. Warszawskiego. Jest więc szansa na kolejną przestrzeń dedykowaną czworonogom.

Wybieg dla czworonogów w Parku Tysiąclecia

O powstanie takiego wybiegu od dłuższego czasu walczyli mieszkańcy os. Warszawskiego. Zdaniem radnego Sternalskiego, który w tej sprawie złożył interpelacji, takie miejsce mogłoby powstać na terenie Parku Tysiąclecia. Wybieg dla psów byłby bezpiecznym rozwiązaniem na wyprowadzanie pupilów na spacer.

W odpowiedzi na interpelację radnego, urzędnicy poinformowali, że na terenie Parku Tysiąclecia jest wyznaczona strefa przeznaczona do wyprowadzania psów bez smyczy. Możliwe byłoby ogrodzenie tego obszaru. Park Tysiąclecia jest mocno zadrzewiony. Ze względu na to, należy zachować leśny charakter na nowym wybiegu dla psów.

fot. biuletym.poznan.pl

Ile kosztuje budowa i utrzymanie?

Zarząd Zieleni miejskiej przygotował projekt Rewitalizacji Parku Tysiąclecia. Nie uwzględniono w nim jednak terenu, który miałby być dedykowany czworonogom. Konieczna byłaby więc zmiana w planach. Po analizie ZZM zaproponowano utworzenie ogrodzenia na fragmencie polany od strony ul. Komandoria. Wiąże się to z koniecznością zabezpieczenia środków na powstanie wybiegu dla psów i utrzymanie go w kolejnych latach. W ubiegłym roku koszt ogrodzenia wybiegu dla psów o powierzchni 181 m2 w Parku Bambrów wyniósł 55 tys. zł, natomiast roczne utrzymanie tego typu obiektów wiąże się z kosztem ok. 2,5 tys. zł.

Czytaj także – Zatrucie galaretą. Czy żywność w Poznaniu jest bezpieczna?

źródło- biuletyn.poznan.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl