Prezydent Poznania pisze „fake newsy”?

… Bezprawna konstrukcja z wizerunkiem Pomnika Wdzięczności wydaje się być raczej polityczną demonstracją niż wolą oddania czci Św. Janowi Pawłowi II i modlitwą w ramach nabożeństwa ” napisał dwa dni temu na facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Komentarz dotyczył organizowanego dziś na poznańskiej Malcie spotkanie modlitewnego by uczcić 21. rocznicę  II pobytu Jana Pawła II w Poznaniu. Dziś na komentarz prezydenta Poznania odpowiedziała kuria. 

Z okazji odbywających się uroczystości nad Maltą stanęła scena z wizualizacją Pomnika Wdzięczności. Dokładnie w tym miejscu, w którym postawienia pomnika chce komitet jego odbudowy – a miasto konsekwentnie nie chce się na to zgodzić. Jacek Jaśkowiak dwa dni temu na swoim profilu na facebooku skomentował fakt postawienia instalacji.

– Na wniosek Kurii Miasto wyraziło zgodę na wynajęcie terenu przy Jeziorze Maltańskim na nabożeństwo związane z 21. rocznicą ostatniego pobytu św. Jana Pawła II w Poznaniu. W naszym otwartym Mieście jest miejsce na różne wydarzenia, jeśli organizatorzy nie łamią prawa i zachowują normy bezpieczeństwa. Jednak bezprawna konstrukcja z wizerunkiem Pomnika Wdzięczności wydaje się być raczej polityczną demonstracją niż wolą oddania czci Św. Janowi Pawłowi II i modlitwą w ramach nabożeństwa. Wciąganie wizerunku Naszego Papieża w polityczne gierki to raczej szarganie Jego pamięci, a nie oddanie Mu hołdu… Szkoda, że Kościół kampanię PiS-u prowadzi kosztem Papieża, tak wyjątkowo jednoczącego nasze społeczeństwo.

Dziś na kilka godzin przed rozpoczęciem uroczystości, rzecznik kurii ks. Maciej Szczepaniak skomentował wpis prezydenta Poznania.

– … Można odnieść wrażenie, że wobec pozytywnej decyzji władz miasta na zorganizowanie nabożeństwa w tym miejscu tego rodzaju wpis nosi znamiona „fake newsa”, a powoływanie się w nim na „Naszego Papieża” dla celów politycznych nie przystoi. 

Oto pełne oświadczenie rzecznika poznańskiej kurii http://archpoznan.pl/pl/oswiadczenie-po-slowach-prezydenta-miasta-poznania

Na modlitewno – patriotyczne spotkanie przyszło dziś kilkaset osób. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem do Serca Pana Jezusa pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego. W drugiej części posłuchać można było koncertów min. Reprezentacyjnej Orkiestry Sił Powietrznych, Chóru Kameralnego Dysonans czy Kapeli zza Winkla.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl