Policja zniszczyła 620 kilogramów narkotyków

Blisko 620 kilogramów narkotyków wartych co najmniej 26 milionów złotych zostało zniszczonych poprzez spalenie w ciągu ostatnich 10 miesięcy przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu. Kryminalni z Wielkopolski podsumowali ostatni rok swojej pracy. 

Ostatnie zniszczenie narkotyków przez policjantów miało miejsce w maju w tym roku. Spalono wtedy 179 kilogramów narkotyków, wśród których była m.in. marihuana ze zlikwidowanych plantacji, amfetamina z ujawnionych laboratoriów działających na terenie województwa wielkopolskiego, jak również narkotyki pochodzące z wewnątrzwspólnotowego przemytu z krajów Europy Zachodniej do Polski. Niszczenie zabezpieczonych narkotyków możliwe jest po uprawomocnieniu się wyroków sądowych, które nakazują utylizację narkotyków.

Obowiązujące przepisy prawa, oprócz wysokich kar więzienia, pozwalają na stosowanie wobec osób które dorobiły się na handlu narkotykami tzw. konfiskaty rozszerzonej, przez co tracą oni swój majątek, nawet jeśli zostanie on wcześniej przepisany na inne osoby. Każde tego typu działania, są odczuwalne dla liderów grup przestępczych zajmujących się przestępczością narkotykową.

 

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl