Prezydent Poznania ostro o kibolach i PiS. Broni … Lecha Poznań

„Rozumiem emocje sportowe, ale to też konsekwencja wykorzystywania przez obecną władzę nie kibiców, bo tak bym tego nie definiował, ale takiego umizgiwania się przez PiS do kiboli. To również brak konsekwencji ze strony rządzących” – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

To jest także efekt tego, że policja bała się przez ostatnie lata interweniować w pewnych sytuacjach. Doszło do pewnego rodzaju rozwydrzenia. Szkoda, że ten sport jest zakłócany przez bardzo wąską grupę. Ten rząd będzie musiał prędzej lub później rozwiązać ten problem. To jest niedopuszczalne – powiedział. – Ten rząd będzie musiał prędzej lub później rozwiązać ten problem – podkreślił.

– Mieliśmy w weekend piękne imprezy w Poznaniu: dziesiątki tysięcy osób, które przyszły na Festiwal Fantastyki Pyrkon – zero agresji. Dziesiątki tysięcy osób, które brały udział w Poznań Air Show – zero agresji, piknikowa atmosfera. I takie skandaliczne zachowania tylko na meczu. Trzeba szanować również porażki. Jeżeli ktoś jest fanem jakiejś drużyny, jakiegoś sportowca, musi umieć także akceptować przegrane – dodał prezydent.

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann na konferencji o komentarz prezydenta Poznania powiedziała, że : -naprawdę trudno mi komentować rzeczy, które opowiada prezydent miasta. To jest jakieś pomieszanie politykierstwa z niekompetencją. Myślę, że zanim pan prezydent spróbuje sformułować jakieś sensowne wypowiedzi, powinien się bardzo poważnie zastanowić, bo (to, co mówi – red.) to jest idiotyzm.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl