Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zawieszony w PZPN-ie

Prezes Wielkopolskiego ZPN Paweł Wojtala został tymczasowo zawieszony jako członek zarządu PZPN. Ma to związek z prywatnym konfliktem działacza, jego partnerki i jej byłego męża.

Informację o tym podał portal gol24.pl. Jak podaje, zawieszenie będzie obowiązywać do momentu całkowitego wyjaśnienia sprawy. O zawieszeniu Pawła Wojtali w ramach członka PZPN poinformować miał na portalu X Sebastian Staszewski, redaktor naczelny portalu sport.tvp.

– Paweł Wojtala został zawieszony jako członek zarządu PZPN! Powodem tej decyzji są kontrowersje wynikające z konfliktu Wojtali i jego partnerki z jej byłym mężem, Piotrem Okulicz-Kozarynem. Zawieszenie jest prewencyjne, ma obowiązywać tylko do wyjaśnienia spraw — poinformował Staszewski.

Przyczyna zawieszenia ma mieć związek konfliktem Wojtali i jego obecnej partnerki z jej byłym mężem. W wywiadzie dla Interii prezes WZPN, informował, że od lat jest prześladowany przez Piotra Okulicza Kozaryna.

– Z jednej strony to śmieszne, ale z drugiej – straszne. Nikomu nie życzę, żeby znalazł się w podobnej sytuacji… Przeróżne donosy wysyłane są na mnie od mniej więcej sześciu lat, z różną intensywnością. To permanentne nękanie mnie przez człowieka, z którym rozwodzi się moja obecna partnerka. Pod wieloma pismami mężczyzna ten podpisywał się z imienia i nazwiska. Chociaż nie brakowało również anonimów. Były i są to działania mające ewidentnie znamiona stalkingu
– zwierzał się w rozmowie z Interią prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Natomiast z opublikowanego kilka dni później tekstu Łukasza Cieśli na Onecie, wynikało, że Wojtala znalazł się także na celowniku prokuratury. Członek PZPN miał bowiem wykazywać zainteresowanie zakładami bukmacherskimi, a także miał pomóc partnerce w wyprowadzeniu majątku z jednej z poznańskich spółek.

Jak podaje gol24.pl Wojtala został tymczasowo zawieszony w ramach członka PZPN, jednak cały czas pozostaje aktywny prezesem WZPN.

Czytaj też: Jacek Jaśkowiak: Polską rządzi partia, w której mam pozycję. To szansa na fundusze dla Poznania

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl