Materiał partnera

Praga samolotem z Poznania za 140 zł

Od 1 kwietnia stolica Czech będzie z Poznania, na wyciągniecie ręki. Irlandzki przewoźnik uruchamia nowe połączenie. Samoloty będą latać do Pragi z poznańskiej Ławicy, dwa razy w tygodniu.

Czeskiej Pragi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To z pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Rokrocznie przybywają tu tysiące turystów. Praga nosi wiele imion, nazywano ją „Miastem Stu Wież”, „Sercem Europy”, „Matką Miast”. Turystów przyciągają tutaj nie tylko zabytki, ale też niezwykły klimat i przemili mieszkańcy

Być może nie wiele osób wie, ale w Pradze mieści się najgłębiej położona w Unii Europejskiej stacja metra. Stacja Namesti Miru znajduje się na głębokości 53 metrów. Ruchome schody którym zjeżdża się na stację mają 87 metrów długości.

W stolicy Czech znajduje się także najmniejszy w kraju dom. Domek ma zaledwie 2,25 metra szerokości i jest “wciśnięty” między dwie staromiejskie kamienice. Stojący przy ulicy Anežskiej 1043/4 domek został wybudowany w 1853 roku i figuruje na liście miejskich zabytków. Co ciekawe, sto lat temu – do 1922 roku – działał w nim dom publiczny.

Co ciekawe w Pradze znajduje się także największy stadion piłkarski i drugi co do wielkości obiekt sportowy świata. To stadion Strahov jego płyta główna stadionu ma rozmiary 310,5 x 202,5 m i zajmuje powierzchnię ponad 62 876 m2.

Aby zobaczyć te i inne ciekawostki stolicy Czech, do Pragi od 1 kwietnia będziemy mogli polecieć prosto z Poznania. Lot trwał będzie godzinę. Samoloty z poznańskiej Ławicy startować będę w poniedziałki o godzinie 13:10 i w czwartki o godzinie 12:30. Bilety na lot można kupić  bezpośrednio na stronie https://www.ryanair.com/pl/pl

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl