Poznański rogal niczym znak Batmana w Gotham City

Mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Szczecina i Bydgoszczy mogli zobaczyć pod koniec października niecodzienny widok. Na budynkach w ich miasta pojawił się – wzorowany na znaku Batmana – hologram poznańskiego rogala świętomarcińskiego.

Była to akcja poznańskiego magistratu zachęcająca do świętowania Dnia Niepodległości i Imienin ul. Święty Marcin w Poznaniu – radośnie, w duchu otwartości i z rogalem w dłoni.  Poznanianki i poznaniacy w wyjątkowy sposób łączą obchody odzyskania przez Polskę niepodległości z lokalną świętomarcińską tradycją. Charakterystycznym elementem celebracji tego dnia w Poznaniu jest tradycja jedzenia słynnych poznańskich rogali. 

– Znak rogala, który pojawił się m.in. na Złotych Tarasach w Warszawie czy Morskim Centrum Nauki w Szczecinie był inspirowany symbolem Batmana. W taki sposób mieszkańcy filmowego Gotham City wzywali superbohatera na pomoc, natomiast my wzywamy mieszkańców z innych części Polski do wspólnego świętowania na ulicy Święty Marcin – mówi Joanna Olszewska z Oddziału Promocji Urząd Miasta Poznania.

Promocyjną akcję trwała od 23-27 października. Hologram poznańskiego rogala był wyświetlany w topowych lokalizacjach pięciu polskich miast. Atmosfery tajemniczości dodawała również muzyka, która rozbrzmiewała w miejscu wydarzenia. Każdy przechodzień, który znalazł się w pobliżu otrzymywał słodki upominek oraz pocztówkę z zaproszeniem do Poznania.

Czytaj także: Niezwykły festiwal filmowy Culture4Climate w Poznaniu. Jak śpiewają wieloryby?

Źródło: UMP

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl