Poznański Manul wyrzucony z konkursu. Nie wiadomo za co

Mania, reprezentantka Poznania nie zawalczy o Puchar Świata Manuli 2024. Nie wiadomo, co jest przyczyną dyskwalifikacji. Organizator konkursu tego nie tłumaczy.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że kolejny manul z poznańskiego zoo trafił do półfinału Pucharu Świata Manuli. Okazało się jednak, że Mania została zdyskwalifikowana. Poznańskie Zoo nie wie jeszcze dlaczego tak się stało. Mania również „wypowiedziała się” w tej sprawie.

– Zostałam zdyskwalifikowana. Powodów nie znam. Opiekunowie przekazali mi taką wiadomość, w związku z tym, mimo, że nie zależało mi specjalnie, to się na chwilę odwrócę tyłem. Nie, to nie! Magellan ma nadal swój tytuł i nikt mu go nie odbierze, a ja też miałam swoją chwilę sławy . Jak pewnie wiecie, my, manule za rozgłosem raczej nie przepadamy. Miło było, do zobaczenia – napisali w żartobliwy sposób opiekunowie Mani.

fot. Zoo Poznań

Organizatorem konkursu – zabawy byli prowadzący na platformie X profil DailyMantle. Podali jedynie oni lakoniczną informację, że Mania jest zdyskwalifikowana. Nie wyjaśniono jednak powodów takiej decyzji. Równocześnie profil został przekształcony w profil prywatny.

Czytaj także: Wyjątkowej odkrycie w Bibliotece Uniwersyteckiej | wpoznaniu.pl

źródło: Zostałam zdyskwalifikowana.

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl