Poznański jarmark bożonarodzeniowy wśród najpiękniejszych w Europie

W Mediolanie będzie można zobaczyć wystawę pt. „Best European Christmas Markets”. Przedstawia ona zdjęcia najpiękniejszych jarmarków świątecznych, jakie są organizowane w Europie.

„Dzięki działaniom ZOPOT w Rzymie wśród fotografii znalazły się dwa panele ze zdjęciami jarmarków z Poznania i Gdańska” – poinformowała Polska Organizacja Turystyczna.

Betlejem Poznańskie

17 listopada na placu Wolności w Poznaniu rozpocznie się Betlejem Poznańskie. Inaugurację o godzinie 19 uświetni wyjątkowy mapping na Arkadii. Po czterech latach przerwy na plac powraca młyńskie koło, oferujące malownicze widoki na miasto.

Ponad 60 wystawców z różnych zakątków świata zapełni plac Wolności. Wśród nich znajdą się stoiska z Włoch, Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemiec i Polski. Organizatorzy przygotowali ponad 30 dni wydarzeń kulturalnych, obejmujących koncerty, przedstawienia i dni tematyczne. Rodzinne środy, studenckie czwartki, a nawet spotkanie ze Świętym Mikołajem z Laponii – oferta jest różnorodna.

Na placu Wolności odbędą się tradycyjne spotkania ze Świętym Mikołajem, Betlejemskie Światełko Pokoju i Poznań Silent Night.

Jarmark na placu Wolności będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 11-21. Warto zauważyć wyjątki: 24 grudnia (nieczynne) oraz 25 i 26 grudnia, oraz 1 stycznia (krótsze godziny otwarcia od 13 do 21).

Betlejem Poznańskie to coroczna impreza kulturalno-rozrywkowa związana z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia. Na Starym Rynku w Poznaniu od 2000 roku przyciąga mieszkańców i turystów.

Koncerty, konkursy, stoiska z wyrobami rękodzielniczymi, regionalnymi, tradycyjną żywnością nawiązują atmosferą do niemieckich Weihnachtsmarktów.

Do wydarzeń towarzyszących należy Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, organizowany od 2006 roku.

Czytaj też: Magda Gessler w Poznaniu. Ta restauracja ma przejść kuchenne rewolucje [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl