Poznańska lokomotywa wraca na właściwy tor

Lech Poznań pokonał w zaległym meczu ligowym na wyjeździe Lechię Gdańsk 3:0. Czy to koniec kryzysu Kolejorza?

Ten sezon dla Lecha nie zaczął się dobrze. Przed tym spotkaniem Lech był na 16 pozycji w tabeli. Piekarze z Bułgarskiej 1 mecz zremisowali 1 wygrali i 3 przegrali. Dzisiejsze zwycięstwo Kolejorza jest drugą wygraną w tym sezonie Pierwotnie mecz miał odbyć się 21 sierpnia, ale na wniosek Lecha mecz został przełożony ze względu na to, że Kolejorz walczył o awans do ligi konferencji.

W meczu z Lechią, Kolejorz był lepszą drużyną oddal więcej strzałów na bramkę i dłużej utrzymywał się przy piłce. W pierwszej połowie bramki dla Kolejorza zdobywali Nika Kwekweskiri i Kristoffer Velde. Po przerwie jeszcze jedno trafienie dołożył Michał Skóraś.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Lecha. Po tej wygranej lechici awansowali na 15. pozycję w tabeli. Do pierwszej w tabeli Wisły Płock tracą dziewięć punktów. Mają jednak jedno spotkanie rozegrane mniej.

Kolejne ligowe spotkanie Lech w niedzielę. Kolejorz zagra  z Widzewem Łódź.