Poznańska Arena zamknięta do 17 grudnia. Zaplanowane koncert w innych miejscach

Młodzieżowy turniej piłkarski Lech Cup, koncert Dawida Podsiadły i koncert chóru Aleksandrowa te imprezy nie odbędą się w poznańskiej arenie. Specjalny komunikat w tej sprawie wydały Międzynarodowe Targi Poznańskie, które zarządzają obiektem. Arena została zamknięta po tym jak we wtorek spadło kilka metrów kwadratowych sufitu. 

W oświadczeniu wydanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskiej możemy przeczytać między innymi :

… Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich sp.  z o.o. , operatora obiektu,  mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników wydarzeń organizowanych w poznańskiej Arenie podjął decyzję o zamknięciu hali dla publiczności do 17 grudnia br. Przyczyną zamknięcia Areny jest konieczność przeprowadzenia prac związanych z zabezpieczeniem elementów sufitu. Po uzyskaniu protokołu bezpieczeństwa użytkowania, obiekt zostanie ponownie udostępniony dla publiczności. 

Jak informują targi wydarzenia zaplanowane w Arenie do 17 grudnia zostaną w miarę możliwości przeniesione do innych obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Te kwestie są jednak dopiero ustalane z organizatorami wydarzeń.

Już wiadomo na pewno, że piątkowa konferencja szkoleniowa Lech Conference i weekendowy turniej Lech Cup zostały przeniesione zostały z Areny do hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Zagajnikowej na Morasku.

W Arenie nie odbędą się m.in. przyszłotygodniowe koncerty Dawida Podsiadły, zaplanowane na 4, 5 i 6 grudnia, a także koncert Chóru Aleksandrowa, który był w programie 11 grudnia.

Na razie nie są znane miejsce gdzie wystąpią artyści.

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl