Jeździecka Liga Mistrzów w Poznaniu. Rozpoczyna się Cavaliada

Tegoroczna Cavaliada zapowiada się imponująco. W tym roku międzynarodowa ranga zawodów urosła do czterech gwiazdek, co gwarantuje udział dobrych jeźdźców. Na parkurze zaprezentuje się między innymi aktualny wicemistrz świata i ósmy zawodnik światowego rankingu Szwajcar Martin Fuchs. 

Cztery gwiazdki imprezy zapewniają wyższą pulę nagród, która w tym roku wyniesie prawie milion złotych. To także więcej punktów do klasyfikacji Pucharu Świata oraz światowego rankingu ( zwycięzca otrzymuje 100 pkt) . To z kolei oznacza, że na parkurze zobaczymy lepszych jeźdźców.

Największą gwiazdą zawodów będzie aktualny wicemistrz świata i ósmy zawodnik światowego rankingu Szwajcar Martin Fuchs. 26-latek wygrywał pięciogwiazdkowe konkursy w Bazylei i Lyonie, był szósty na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wśród Polaków zobaczymy Jarosława Skrzyczyńskiego, aktualnego mistrz Polski, który tylko w tym roku wygrał 16 konkursów zaliczanych do rankingu FEI oraz 21-letniego Andrzeja Opłatka, zeszłorocznego zwycięzcę Grand Prix.

Cavaliada to nie tylko konkursy w skokach przez przeszkody. Nie zabraknie również m.in. ujeżdżenia, powożenia zaprzęgami czterokonnymi i WKKW. Od piątku zawodom będą towarzyszyły jeździeckie targi oraz Narodowa Wystawa Rolnicza.

Cavaliada potrwa do niedzieli. Niestety nie ma już biletów na konkursy weekendowe, ale wciąż można kupić wejściówki na czwartkowe i piątkowe zawody. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl