Poznańscy „Łowcy Głów” znów w akcji

Policjanci ze specjalnej grupy zwanej „Łowcami Głów” z Poznania, zatrzymali byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej, który przez sądy w Irlandii Północnej poszukiwany był dwoma europejskimi nakazami aresztowania. Na Polaku ciąży 80 zarzutów między innymi dotyczących przestępstw seksualnych. 

O pomoc w poszukiwaniach do poznańskich „Łowców Głów” zwrócił się polski oficer łącznikowy pełniący służbę w Wielkiej Brytanii.

Policja z Irlandii Północnej od jakiegoś czasu prowadziła dwa śledztwa w sprawie przestępstw seksualnych na szkodę dzieci oraz osób starszych i nieporadnych. Podejrzanym okazał się Polak mieszkający na stałe od kilkunastu lat w Irlandii Północnej. Postawionych mu zostało ponad osiemdziesiąt zarzutów. Okazało się, że po opuszczeniu policyjnego aresztu mężczyzna zniknął. W związku z tym, 4 i 26 września tego roku zostały za nim wydane dwa europejskie nakazy aresztowania — mówi Andrzej Borowiak rzecznik wielkopolskich policjantów.

Wiadomo było, że poszukiwany sprzedał swoje mieszkanie w Irlandii Północnej, wypłacił dużą sumę pieniędzy z banku i zniknął. Istniało podejrzenie, że jako były najemnik Legii Cudzoziemskiej mógł zaszyć się w jakimś zakątku na świecie i odszukanie go nie będzie proste.

Policyjni ze specjalnej grupy „Łowcy Głów” zaczęli prowadzić swoje śledztwo. Ustalali, że uciekinier jakiś czas temu poznał kobietę z Łodzi i że od dwóch miesięcy mieszka w jej domu. Tam też poszukiwany został zatrzymany.

Zatrzymany trafił do aresztu śledczego w Łodzi. Tam będzie czekał na decyzję sądu o przekazaniu go do Irlandii Północnej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl