Poznaniakom odbiła palma. Wszyscy idą na Festiwal Roślin

Języki teściowej, kaktusy czy paprotki – wszystko to można kupić na trwającym w Poznaniu Festiwalu Roślin. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

By wejść do pełnej kwiatów hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, trzeba odstać swoje. Impreza cieszy się tak dużym powodzeniem, że organizatorzy zmuszeni są wpuszczać grupy zwiedzających partiami, dopiero gdy inni opuszczą halę. W efekcie, jeszcze przed wejściem do środka, w sobotę ustawiała się kolejka sięgająca aż targowego placu Powszechnej Wystawy Krajowej. Warto jednak odstać swoje.

Po przekroczeniu progu hali odwiedzających Festiwal wita królestwo roślin. Kwiaty doniczkowe można oglądać, ale i kupować. Jak przekonują zawieszki, oferowane one mają być w konkurencyjnych cenach. Z myślą o świeżych adeptach florystyki przygotowano też informacje dotyczące tego, jak właściwie pielęgnować dany gatunek rośliny.

– Zarezerwowaliśmy u ogrodników sporo pięknych nowości. Zarówno tych popularnych, przystępnych dla każdego, jak również kolekcjonerskich, w cenach niższych niż te, które można znaleźć w sklepach internetowych – informuje organizator Festiwalu Roślin.

Poznański Festiwal Roślin to największa tego typu impreza w Polsce. Potrwa do niedzieli do godz. 18. Jednak jeszcze dziś (w sobotę) można tu przyjść do godz. 20. Wstęp bezpłatny.

Czytaj też: Zaaresztowana książka wyszła na wolność

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl