Poznaniacy na medal. Oni już zagłosowali, bo chcą by miasto było piękniejsze

Te wybory są ważne, bo dzięki nim swoje otoczenie czynimy lepszym i piękniejszym – to jeden z częstszych argumentów za udziałem w wyborach. Jakie są jeszcze? Zapytaliśmy poznaniaków, co sądzą o dzisiejszym głosowaniu.

– Dla nas, dla młodszego pokolenia to bardzo ważne, by pójść oddać głos i spełnić swój obywatelski obowiązek. Chcemy, żeby było lepiej dla nas. Prezydent ma przecież ogromny wpływ na wszystko, na nasze najbliższe otoczenie. Na to, jakie mamy chodniki i drogi – wymieniają wspólnie argumenty Daria i Mariusz Śramowie.

Kompletnie niewyobrażalna jest dziś absencja w lokalu wyborczym także dla Piotra Zielińskiego.

– Głosowanie to nasz obywatelski obowiązek. Niezależnie od tego, jakie kto ma preferencje polityczne, powinien uczestniczyć w akcie wyborczym i zagłosować na wybranego przez siebie kandydata. Odkąd osiągnąłem wiek 18 lat jeszcze nie opuściłem żadnych wyborów i tym razem też tak było – mówi Piotr Zieliński, który głosował na poznańskich Jeżycach jeszcze przed południem.

– Niektórzy uważają, że te wybory są nieco mniej ważne, ale przecież nasze małe ojczyzny są równie ważne, jak i Polska. Powinniśmy głosować i gorąco wszystkich do tego zachęcam – dodaje uśmiechnięty Pan Piotr.

Pan Piotr Zieliński głosuje od czasu gdy skończył 18 lat (fot. wPoznaniu.pl)

– Głosuję, bo chcę mieć wpływ na to, jak wygląda moje miasto. Chcę, żeby było ładniej i dlatego głosuję na kandydata, który będzie pracował by to miasto piękniało i żeby mieszkańcom żyło się lepiej. Nowy prezydent powinien wsłuchać się w głosy ludzi, którzy chcą więcej zieleni – mówi Małgorzata Gugała, która wierzy, że dzięki swojemu głosowi odmieni najbliższą okolicę.

Pani Małgorzata Gugała głosuje bo chce więcej zieleni (fot. Poznaniu.pl)

– Warto głosować, bo warto mieć wpływ na to, kto będzie rządził w naszym mieście w ciągu najbliższych pięciu lat. Warto głosować by móc i mieć prawo później narzekać. Prezydent miasta wpływa przecież na najbliższe, nam mieszkańcom tematy. Żeby było czysto, żeby zieleń rosła. O tym są właśnie wybory samorządowe – podsumowuje Bartłomiej Sosnowski, który zaraz po głosowaniu wziął udział w sąsiedzkim sprzątaniu Jeżyc.

Pan Bartłomiej Sosnowski głosuje bo chce, by w mieście było czysto (fot. Poznaniu.pl)

Czytaj też: Poznaniacy, pobudka! Lokale wyborcze świecą pustkami. Wiemy jaka jest frekwencja [AKTUALIZACJA]

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl