Poznań uwielbia targowiska rzeczy używanych. Jedno z nich trwa dzisiaj

Targowiska na których dostać można używane ubrania, rękodzieło czy przedmioty vintage stają się coraz bardziej popularne. W najbliższym czasie w Poznaniu będzie kilka okazji by wyszukać perełki.

Kupowanie rzeczy z drugiej ręki staje się coraz bardziej popularne. Nie chodzi jedynie o niższą cenę takich ubrań i przedmiotów, ale również o to, że jest to bardziej ekologiczne. Kupując rzeczy używane dajemy im drugie życie i dzięki temu posłużą one dłużej.

W niedzielę Lokum Stonewall zorganizowało kolejną edycję Extravaganzy Swap, czyli targu rzeczy ładnych. Można znaleźć tam m.in. ubrania z drugiej ręki. Wydarzenie odbywa się przy ul. Fredry 7 i potrwa do godziny 18.

fot. Arek Kluk

Natomiast tydzień później, 28 kwietnia, odbędzie się Targowisko Różnorodności organizowane przez KontererART. Będzie to już 6 edycja wydarzenia. Na plaży kontenerów lokalni wystawcy mogą zaprezentować się za darmo. Będzie to okazja do złapania nie tylko używanych ubrań, ale również rękodzieł, takich jak ceramika, biżuteria czy malarstwo. Targowisko będzie czynne od godziny 12:00 do 19:00.

W maju na vintage targ zaprasza CK Zamek. Dokładnie 18 maja, od godziny 18:00 do 22:00, w Sali Wielkiej odbędzie się Babi Targ Vintage. Będzie można zapoznać się z wyselekcjonowanymi markami vintage. Wejście dla odwiedzających będzie bezpłatne. Kwota uzbierana z biletów zakupionych przez wystawców zostanie przekazana Po-Dzielni. To poznańskie centrum edukacyjne i freeshop w jednym.

Czytaj także: Przybyli ułani pod okienko? Nie, pod odnowiony pomnik [zdjęcia] | wpoznaniu.pl

źródło: Babi Targ Vintage, Targowisko Różności, EXTRAVAGANZA SWAP

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl