Poznań zamienił się w Lego świat [ZDJĘCIA]

Na ponad 2 tysiącach metrów kwadratowych zaprezentowano imponujące makiety zbudowane z klocków Lego, które zachwycały zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Festiwal klocków Lego Poznań

W dniach 16-17 marca, Międzynarodowe Targi Poznańskie zamieniły się w niesamowitą krainę klocków Lego, która przeniosła odwiedzających do świata baśni i fantasy. Na ponad 2 tysiącach metrów kwadratowych rozciągała się wystawa pełna wspaniałych makiet stworzonych z tych kultowych plastikowych klocków. To nie tylko było spotkanie z ulubioną zabawką, ale również efekt połączenia kreatywności wielu twórców z ogromną pracą. Ta niezwykła impreza pozwoliła uczestnikom przenieść się w fantastyczny świat marzeń, gdzie możliwości są niemalże nieograniczone.

Figurki wykonane z klocków Lego/ fot. Gabriela Puczyłowska

Wystawa klocków Lego na MTP

Organizatorzy wydarzenia przygotowali różnorodne atrakcje, które spełniały oczekiwania zarówno starszych, jak i młodszych uczestników. Dzięki nim każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Starsi mieli możliwość powrotu do dzieciństwa, bawiąc się w tworzenie własnych dzieł podczas otwartej strefy budowania z tysiąca klocków Lego. Natomiast młodsze pokolenie mogło rozwijać swoją kreatywność poprzez zabawę z klockami oraz uczestnictwo w warsztatach budowania.

Każdy miał okazję stworzyć coś własnoręcznie/ fot. Gabriela Puczyłowska

Klocki Lego Poznań

Na wystawie można było podziwiać różnorodne figurki wykonane z klocków Lego, począwszy od małych makiet po imponujące postacie. Nie zabrakło także prezentacji historii Polski oraz znanych budynków z naszego kraju. Dla miłośników sztuki przygotowano również coś wyjątkowego – obrazy wykonane wyłącznie z klocków Lego. To z pewnością było inspirujące i twórcze wydarzenie, które zapewniło mnóstwo wrażeń i możliwości twórczych.

Replika fresku pt. „Stworzenie Adama” wykonana z klocków Lego/ fot. Gabriela Puczyłowska

Zobacz naszą galerię z wystawy Lego:

Czytaj także: „Wesołe jest życie staruszka” Jaśkowiak chwali się kartą seniora

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl