Gekony orzęsione oraz eublefary lamparcie, czyli Exotic Fest [ZDJĘCIA]

Exotic Fest w Poznaniu był niezwykłym wydarzeniem, które przyciągnęło fanów egzotycznych zwierząt i terrarystyki.

Exotic Fest Poznań

W niedzielę, 17 marca, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się Exotic Fest. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło tłumy wielbicieli nietypowych zwierząt. Wystawcy z całej Polski i nie tylko, zaprezentowali różnorodne gatunki zwierząt, wśród których znalazły się m.in. gekony orzęsione, eublefary lamparcie oraz imponujące pytony królewskie. Ponadto, dostępne były także inne fascynujące gady, takie jak jaszczurki, węże, kameleony czy żółwie. To wydarzenie stanowiło niepowtarzalną okazję do spotkania z egzotycznymi zwierzętami i poszerzenia wiedzy na temat różnorodności natury.

Na odwiedzających czekało wiele rodzajów zwierząt/ fot. Gabriela Puczyłowska

Exotic Fest to nie tylko gady

Miłośnicy płazów mogli znaleźć żaby, drzewołazy oraz liściołazy. Ponadto, nie zabrakło atrakcji dla fanów bezkręgowców. Wystawcy specjalnie na to wydarzenie przywieźli różnego rodzaju modliszki, motyle, patyczaki, karaczany, ptaszniki oraz pająki właściwe. Dodatkowo, na targach można było spotkać wiele rodzajów rybek, a także dość unikatowe zwierzęta, takie jak kraby, krewetki czy gigantyczne ślimaki.

Również i ozdobne rybki znalazły swoje miejsce na Exotic Fest/ fot. Gabriela Puczyłowska

Wiedza to podstawa

Okazało się, że Exotic Fest to nie tylko okazja do zakupu egzotycznych zwierząt, ale także doskonała możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia związanego z hodowlą i pielęgnacją tych stworzeń. W ramach targów specjaliści z różnych dziedzin terrarystyki i akwarystyki poprowadzili prelekcje i dzielili się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami.

Ponadto, targi oferowały szeroki wybór roślin, zarówno tych przeznaczonych dla terrariów, jak i akwariów. Można znaleźć tu rośliny wodne, egzotyczne rośliny doniczkowe, kaktusy oraz sukulenty. Dodatkowo, dostępne były również wyposażenia do terariów oraz kompleksowe, gotowe przestrzenie dla nowo nabytych zwierząt.

Rośliny to ważna część Exotic Fest/ fot. Gabriela Puczyłowska

Zobacz naszą galerię z Exotic Fest:

Czytaj także: Poznań zamienił się w Lego świat [ZDJĘCIA]


Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl