Poznań w zwiastunie gry Counter-Strike 2

Internauci dostrzegli, że na jednym z trzech opublikowanych zwiastunów gry Counter Strike 2, widać część mapy Poznania. Dokładniej fragment ten przedstawia znajdujące się tuż pod Poznaniem miasta i wioski (m.in. Luboń i Komorniki).

Wspomniany trailer, który nosi tytuł „Counter-Strike 2: Leveling Up The World”, w 22 godziny od publikacji posiada niemalże 4 miliony wyświetleń i jest na 4 miejscu w karcie na czasie w serwisie YouTube.

Posiadający 2 miliony subskrybentów kanał YouTube “Valve”, który opublikował trailer, jest własnością firmy produkującej grę Counter-Strike. “CS” jest jedną z najpopularniejszych gier w historii, a w jej najnowszą odsłonę “Counter-Strike: Global Offensive” gra dziennie, średnio ponad 800 tysięcy ludzi. Gra ta jest typową “strzelanką”, która polega na starciu antyterrorystów z terrorystami. Seria gier istnieje już od 1999 roku, jednakże wczoraj twórcy gry zapowiedzieli nową odsłonę swojej serii – “Counter Strike 2”, opartej na nowym silniku gry. Informacja ta wywołała olbrzymie zainteresowanie ze strony graczy na całym świecie.

Wielkopolska mapa pojawia się w trailerze w 24 sekundzie i można na niej zaobserwować miejscowości takie jak: Luboń, Komorniki, Lasek, Czapury, Krzesiny oraz napis “do Steszewa” (ang. “to Steszew”). Warto dodać, że w oficjalnej puli map w grze CS:GO nie występuje żadna polska lokalizacja. Więc tym bardziej zaskakujący jest fakt, że w viralowym trailerze pojawił się wielkopolski akcent.

Na ten moment nie wiadomo z jakiego powodu okolice Poznania zostały użyte w zwiastunie. Być może jest to zapowiedź, że w nowej odsłonie gry doczekamy się polskiej mapy. Innym powodem może być też hołd w stronę polskich graczy, których społeczność stanowi dużą część użytkowników. Jest też szansa na to, że jest to zwykły przypadek. Aby poznać odpowiedź musimy poczekać kilka miesięcy, ponieważ premiera nowej odsłony gry jest zapowiedziana na lato. Niemniej jednak użycie polskiego akcentu ucieszyło polskich graczy. Poznańscy internauci żartują, że gdyby w nowej edycji gry znalazłby się Poznań, motywem przewodnim tej lokalizacji musiałyby być rozkopy.

Hubert Niespodziany
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl